Ohebná baterie URAbat se nabíjí pouhou minutu

URAbat

Výzkumná společnost ITRI ukázala světu své ultra rychlé dobíjecí hliníkové baterie, které nazývají URAbat. Má se jednat o bezpečnější a efektivnější variantu k Li-Ion bateriím. S výzkumem na nové baterii pomáhala například i Stanfordská univerzita.

URAbat se dokáže nabít za minutu?

Podle tvůrců se baterie dokáže nabít za jednu minutu. Po více než deseti tisících nabíjecích cyklech měla baterie stále 98% efektivitu. Dalším plusem je to, že se vyrábí z hliníku a grafitu, které se nevznítí, pokud dojde k poškození baterie.

“URabat baterie jsou ohebné jako papír a můžou být použity v téměř jakékoliv podobě bez bezpečnostních problémů,” tvrdí společnost ITRI v tiskové zprávě.

https://www.youtube.com/watch?v=g1_0J330HMc

 

“Li-Ion baterie v současné době nalezneme ve většině zařízení. Každopádně lithia je na Zemi omezené množství, je poměrně drahé a chemicky nestabilní. Na druhou stranu hliník představuje neuvěřitelných 8,2% zemské kůry. Do budoucna dokáže hliník lépe splnit požadavky pro velkou poptávku,” stojí v tiskové zprávě.

Baterie vyhrála i R&D 100 Award, bohužel zatím není vůbec žádný náznak, kdy nebo jestli vůbec půjdou nové baterie do výroby pro širší využití. Samotná společnost ITRI to vidí tak, že do budoucna by se na ně mohlo přejít.

Myslíte, že tu ještě dlouho budou Li-Ion baterie, nebo je nahradí nějaká jiná technologie?

Zdroj: TZ, androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)