Unikly první obrázky a specifikace Sony Xperia ST26i

sony_xperia_st26i_ico

Předevčírem Sony unikl rozmazaný snímek modelu LT29i Hayabusa a krátce na to přišlo jeho oficiální oznámení. Dnes tu máme další únik informací (nebo je to zase jen “únik”?), ze kterého si můžeme udělat alespoň základní představu o připravované Sony Xperia ST26i. Bohužel zatím, kromě fotografii, nevyplavalo na povrch mnoho dalších informací, takže jediné, co můžeme konstatovat, že je to chytrý telefon s Androidem. Ačkoli na ST26i takřka jistě poběží Android 4.x Ice Cream Sandwich (respektive doufejme, že nepřijde na trh s Gingerbreadem, jako Xperia S, jak tvrdí jeden ze zdrojů), Sony se nevydá cestou Galaxy Nexusu se softwarovými tlačítky na displeji, ale podobně, jako Samsung u Galaxy S III, bude disponovat trojicí hardwarových kapacitních tlačítek.

Sony Xperia ST26i

Sony Xperia ST26i

Na fotce je zajímavá ještě jedna maličkost: Xperia ST26i bude patrně prvním smartphonem Sony, na kterém neuvidíme logo zelené zeměkoule, odkazující na podíl Ericssonu ve společném podniku.

Sony Xperia ST26i

Sony Xperia ST26i

Čínský server It168 přinesl i některé střípky z údajné (ovšem nikým nepotvrzené) specifikace:

  • Procesor: ST-Ericsson U8500 1GHz
  • Operační systém: Android 2.3
  • Podporované sítě: GSM 850/900/1800/1900 MHz a 3G WCDMA 2100
  • Datové přenosy: GSM, GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA, HSUPA.
  • Operační paměť: 512 MB
  • Interní paměť: 8 GB
  • Displej: 4palcový, rozlišení 540 x 960 bodů, 16,77 milionů barev, TFT, kapacitní, s podporou multitouch,
  • Barvy: černá a bílá

Předpokládá se, že k oficiálnímu oznámení Sony Xperia ST26i by mělo dojít již brzy, přesný termín ale není v tomto okamžiku znám.

Zdroje: GSM Arena, It168 a Android Phone Fans.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)