Unikly detailní fotky Nexusu 5!

nexus5ico

Před několika dny se objevily informace, že Google Nexus 5 pravděpodobně prošel povinnou certifikací nezávislé vládní agentury FCC (Federal Communications Commission), přičemž bylo zveřejněno několik fotografií, ukazujících části zařízení. Chvilku probíhala na internetových zpravodajských serverech polemika, zda LG s kódovým označením, D820 bude pátý Nexus, nebo “jen” LG G2 s podporou LTE, nakonec ale osvědčený zdroj @evleaks potvrdil první variantu. Na světlo světa vyplavaly také další fotografie, zobrazující připravovaný Nexus v celé jeho kráse.

Google/LG Nexus 5 Google/LG Nexus 5

Google/LG Nexus 5 Google/LG Nexus 5

Na první pohled zaujmou oblé hrany, podobné jako u Nexusu 4 a překvapí absence zasklené zadní části. Na fotkách také není vidět žádné logo, na rozdíl od dřívějšího videa, na kterém zaměstnanec Googlu používá dosud nezveřejněné zařízení Nexus.

Google/LG Nexus 5 Google/LG Nexus 5

Google/LG Nexus 5 Google/LG Nexus 5

Technické parametry Nexusu 5 jsou zatím stále jen předmětem spekulací bez jakéhokoli věrohodného základu, nicméně v seznamu specifikací neočekáváme žádné výstřelky. Půjde prostě o typický špičkový telefon konce roku 2013. Mluví se ale například o bezdrátovém nabíjení v základu, pětipalcovém displeji, čtyřjádrovém procesoru Qualcomm Snapdragon 800, modulech Bluetooth 4.0, NFC, Wi-Fi 802.11b/g/n/ac a podpoře mobilních sítí LTE čtvrté generace. Ze snímků lze dále usuzovat na baterii s kapacitou 2 300 mAh.

Google/LG Nexus 5 Google/LG Nexus 5

Google/LG Nexus 5 Google/LG Nexus 5

Podle dostupných informací poběží na Nexusu 5 operační systém Android verze 4.4 KitKat, z čehož můžeme usuzovat, že dojde k současnému představení nejnovějšího Androidu i Nexusu v rámci jedné akce. Bohužel zatím ani vzdáleně nikdo netuší, kdy se tak stane. S ohledem na blížící se předvánoční horečku je ale takřka jisté, že můžeme počítat s podzimními měsíci.

Zdroje: 4PDA, Engadget, PhoneScoop, MobilTelefon, The Verge a GSMArena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)