Unikl testovací Android 4.3 pro Samsung Galaxy S III (I9300XXUGMJ9)

android43_ico

Už jsme tu měli několik úniků testovacích verzí Androidu 4.3 pro Samsung Galaxy Note II, majitelé Galaxy S4 se dokonce již i v Česku pomalu ale jistě radují z oficiálního sestavení, ovšem uživatelé Galaxy S III měli až do víkendu smůlu. V neděli však server SamMobile přinesl radost i vlastníkům loňské vlajkové lodě, když zveřejnil vůbec první testovací build s číslem sestavení I9300XXUGMJ9, určený právě pro Samsung Galaxy S III (I9300).

Testovací Android 4.3 pro Samsung Galaxy S III Testovací Android 4.3 pro Samsung Galaxy S III

ROMka je dle těch, kteří ji již nainstalovali, stabilní a vhodná pro každodenní použití. Rozhodně se ale nejedná o finální verzi – chybí například bezpečnostní software Samsung KNOX, ve staré verzi zůstává také launcher a většina widgetů. Očekávané změny uživatelského rozhraní, spočívající například v rozdělení nastavení do čtyř sekcí, jak to můžeme znát z Note III či Galaxy S4, již ale tento firmware obsahuje, stejně jako průhlednou notifikační lištu. Je tedy takřka jisté, že tento firmware rozhodně nebude po dokončení testů prohlášen za stabilní verzi, takže velmi pravděpodobně může (čtěte “bude”) obsahovat nějaké chyby a nedostatky.

Unikl testovací Android 4.3 pro Samsung Galaxy S III (I9300XXUGMJ9) Unikl testovací Android 4.3 pro Samsung Galaxy S III (I9300XXUGMJ9)

Soubor pro flashnutí ROMky najdete na serveru Hotfile (je velký 930 MB), návod pak na SamMobile. Před případným nahráním této ROM důrazně doporučujeme zálohovat všechna data (o která přijdete), včetně souborů na paměťové kartě. Upozorňujeme, že se jedná o operaci, kterou můžete svůj telefon zcela vyřadit z provozu, proto ji provádějte jen na zařízeních určených k testování.

Informace o souboru:

  • Model: GT-I9300
  • Země: Německo (Vodafone)
  • Verze: Android 4.3
  • Changelist: 1902166
  • Datum sestavení: sobota 26. října 2013 12:24:03 +0000
  • Produktový kód: VFG
  • PDA: I9300XXUGMJ9
  • CSC: I9300VFGGMJ5
  • MODEM: I9300BUUGMJ3
  • Download: I9300XXUGMJ9_I9300VFGGMJ5_I9300BUUGMJ3_VFG.zip
Testovací Android 4.3 pro Samsung Galaxy S III Testovací Android 4.3 pro Samsung Galaxy S III

Chystáme se tuto ROM flashnout na redakční Samsung Galaxy S III (původně ze slovenské distribuce), takže ještě v průběhu tohoto týdne očekávejte článek se získanými zkušenostmi. Budeme ale rádi, pokud se ti, kteří uvedený firmware vyzkouší, podělí o své zkušenosti v diskuzi pod tímto článkem.

Uvolnění oficiálního sestavení Androidu 4.3 pro Samsung Galaxy S III očekáváme v průběhu následujících týdnů.

Zdroje: Android Authority, SamMobile, GSMArena a The Android Soul.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

samsung_manual_ico

Stahujte: manuál k Samsungu Galaxy S III

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později

Komentáře (22)