V mobilní verzi Chrome už si také zobrazíte uložená hesla

ulozena hesla prohlizec chrome

V nejnovější verzi prohlížeče Google Chrome pro Android se objevila jedna novinka, kterou už roky můžeme vidět na počítači. Chrome verze 62 přináší možnost zobrazit si uložená hesla přímo v aplikaci.

Uložená hesla už si zobrazíte i v mobilním Chrome

Pokud jste v Chrome prohlížeči přihlášeni Google účtem, tak si můžete ukládat přihlašovací údaje včetně hesel, aby tak další přihlášení proběhlo mnohem rychleji. Zatímco v dřívějších verzích mobilního Chrome jste mohli vidět pouze přihlašovací jméno a web, tak od Chrome 62 již uvidíte rovnou i heslo. K heslům se dostanete přes nastavení Chrome, kde najdete položku “Uložená hesla”.

Nově se také můžou stránky, uživatelská jména i hesla kopírovat do schránky. Díky této novince tak odpadá nutnost chodit na stránku passwords.google.com, kde jsou všechna hesla uložená spojená s Google účtem. Pokud jde o bezpečnost, tak se nemusíte bát, že nezvaným lidem bude stačit jen to, aby vám otevřeli prohlížeč a zapsali si všechna hesla. Pokud kliknete na odhalení hesla, otevře se bezpečnostní obrazovka, kde se musí zadat heslo nebo třeba otisk prstu.

Nejedná se o velkou novinku, která by se využívala každý den, ale jednou za čas se hodí. Aktualizace zatím není dostupná ve stabilní verzi pro všechny, postupně se uvolňuje. Například ale taková betaverze Chrome již tuhle funkci má.

[appbox googleplay com.android.chrome]

[appbox googleplay com.chrome.beta]

Používáte často ukládání hesel od Googlu?

Zdroj: androidauthority.com

 

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (1)