Ukončení čtenářské ankety – názor na Ice Cream Sandwich

11×05101719

Téměř 3 měsíce se v pravé části našeho webu nacházela anketa, ve které jste mohli spolu s ostatními čtenáři vyjádřit svůj názor na systém Android Ice Cream Sandwich. Nový systém ohodnotilo více než 1500 hlasujících a my se podíváme, jaký názor si našel nejvíce hlasů a jak si vede zatím nejnovější verze systému v očích běžných uživatelů a čtenářů našeho portálu.

Ice Cream Sandwich

Ruská zmrzlina, jak se někdy kódové označení systému Android 4 Ice Cream Sandwich překládá, byla světu představena v Hongkongu 19. října loňského roku. Spolu s tímto systémem byla představena i nová vlajková loď platformy Android s názvem Galaxy Nexus, kterou pro Google vyrobila společnost Samsung. Android s číslovkou 4 měl přinést několik nových funkcí, připravit systém na nejnovější hardware v mobilních zařízeních a hlavně pak sjednotit tablety a telefony jednou verzí systému. Uživatelské rozhraní systému na tabletech se od předchozí verze 3 (Honeycomb) nijak drasticky nezměnilo, pro uživatele mobilních přístrojů je to však ze starších verzí skok podstatný.

Ice Cream Sandwich má zatím minoritní zastoupení a jeho podíl mezi verzemi systému Android se pohybuje okolo slabých 5 %. Bezesporu za to může fakt, že se do nových zařízení nedostává zrovna bleskovým tempem a kromě telefonů Nexus, které spravuje Google, se novým systémem na začátku roku pyšnila jen hrstka zařízení. Krátce  po vydání se začaly logicky objevovat neoficiální portace, které dokázaly přidat určitou procentuální část. Větší nárůst zastoupení tohoto systému by však mohl přijít letos, kdy se aktualizace dočkává několik oblíbených telefonů (například Samsung Galaxy S II) a nové přístroje už se povětšinou objevují s ICS pod kapotou.

Výsledky ankety

Bezmála tři měsíce se mohli naši čtenaři zapojit do hlasování, které se nakonec zastavilo na 1 533 hlasech. Hlasy bylo možné umístit do jedné ze čtyř odpovědí, které vyjadřovaly váš názor na systém Android 4 Ice Cream Sandwich. Jak přesně zněla anketa a jak to dopadlo?

Jak se Vám líbí Ice Cream Sandwich?

  • Super! Už jej mám, nebo mít budu – 904 hlasů
  • Líbí se mi, ale na přechod nespěchám – 445 hlasů
  • Starší verze se mi líbí víc – 107 hlasů
  • To je vtip to ICS? – 77 hlasů

Skoro 60 % hlasujících si nový systém ve svém miláčkovi pochvaluje nebo si jej chystá pořídit díky jeho kvalitám. 29 % uživatelů pak hodnotí systém kladně, přesto je zatím se svou verzí systému spokojeno a na instalaci nebo pořízení přístroje s ICS nespěchají. Zbylých 12 % pak ruskou zmrzlinou nadšeno není a přechod na ICS nejspíše jen tak neuskuteční.

Nadcházející anketa

[poll id=”28″]Počínaje dneškem startuje nová anketa, která se týká především dvou nejdiskutovanějších čtyřjádrových telefonů HTC One X a Samsung Galaxy S III. Kterému dáte přednost vy? Hlasovat můžete na titulní stránce našeho portálu v pravé části.

Znění ankety:

Jaký čtyřjádrový telefon byste si zvolili?

  • HTC One X
  • Samsung Galaxy S III
  • Huawei Ascend D Quad
  • LG Optimus 4X
  • jiný

 

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)