Ubuntu útočí na smartphony, Meizu MX4 oficiálně v prodeji

Meizu MX4 Ubuntu edition 2

Android není zdaleka jediným systémem, se kterým se lze v mobilním telefonu setkat. Kromě zaběhlé konkurence se ale na trh řítí ještě další velký rival, který je znám především z prostředí počítačů. Společnost Canonical stojí za známou distribucí Linuxu s názvem Ubuntu, a právě její verze Ubuntu Touch znovu míří na mobilní telefony. S tímto systémem jsme se mohli setkat již ve starší verzi telefonu Meizu MX3, nyní ovšem započal prodej novějšího modelu Meizu MX4, který lze nyní koupit oficiální cestou právě s tímto systémem. Telefon lze zakoupit v oficiálním obchodu společnosti Meizu, kde vyjde přibližně na 1799 čínských jüanů, tedy v přepočtu na 7 000 Kč bez DPH. Prodej se prozatím týká pouze domácího trhu, dá se ovšem předpokládat, že jej brzy nabídnou i obchody, které umožní zaslání do našich končin.

Meizu MX4 Ubuntu edition

Meizu MX4 je oficiálně v prodeji i na našem trhu, jedná se ovšem o verzi s Androidem. Tento smartphone je vybaven 5,36″ Full HD displejem, osmijádrovým čipem MediaTek MT6595, 2GB RAM pamětí a 16GB vnitřním úložištěm. Tento přístroj jsme již pro vás recenzovali zde, bylo by ale nesmírně zajímavé porovnat stejný telefon s jiným systémem. Velkou výhodou systému Ubuntu Touch zůstává možnost instalace aplikací z Ubuntu Store.

Meizu MX4 s Ubuntu v Barceloně

Meizu MX4 s Ubuntu I – první pohled

Meizu MX4 s Ubuntu I - první pohled

zdroj: phonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)