Ubuntu běží na Samsungu Galaxy S III

ubuntu-sgs3

Možná jste již slyšeli o projektu Ubuntu for Android, jehož cílem je dostat zmíněný derivát Linuxu na telefony s Androidem. Původní systém přitom nepadne za oběť, protože vše je provedeno jako dual-boot. Perspektiva je taková, že uživatel bude moci připojit telefon pomocí kabelu k HD televizoru nebo monitoru a využívat všech funkcí desktopové distribuce.

Vývojář, vystupující na XDA fóru pod přezdívkou tiborr, zaznamenal úspěch, když se mu povedlo rozběhat Ubuntu na Samsungu Galaxy S III. O plody své práce se pak rozdělil s ostatními. Každý si tak může vyzkoušet, jak funguje desktopový systém na čtyřjádrovém telefonu. Podle serveru GetAndroidStuff je Galaxy S III dostatečně silný, takže systém funguje „docela dobře“ a proces instalace prý není obtížný. K dosažení výsledku je, kromě zmíněného telefonu, potřeba root a alternativní ROMka OMEGA v4.0. Stačí jen dodržet přesný postup instalace a spuštění. Veškeré podrobnosti najdete v příslušném vláknu XDA fóra.

Zdroj: GetAndroidStuff a XDA.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)