Už i sprchování může být „chytré“ díky sprše U by Moen!

u-by-moen-sprcha-ico

Už jsme viděli chytré hodinky, náramky, světla, zubní kartáčky, kávovary, termostaty, ledničky a mnohé další produkty. Už jste ale slyšeli o chytré sprše? Pokud ne, můžete si svou premiéru odbýt díky U by Moen. Tento netradiční produkt vznikl ve spolupráci firem Moen a Grid Connect a ona “chytrost” spočívá v tom, že si můžete vše potřebné nastavit buď na panelu ve sprchovém koutě, nebo přes aplikaci v chytrém telefonu.

https://youtu.be/qIBnbPJSBtQ

Chytrý sprchový kout byl prezentován na veletrhu CES 2017, který skončil tuto neděli. Sprcha je vybavena digitálním ventilem, zabudovaným ve zdi, který je ovládán přesným termostatem. Samozřejmě nechybí ani připojení k Wi-Fi, kvůli kterému sprcha U by Moen vyžaduje zapojení do elektrické sítě. Panel ve sprchovém koutě disponuje pětipalcovou obrazovkou, která však není doteková, a dovoluje uživateli nastavit zcela přesnou teplotu vody.

Chytrá sprcha U by Moen Chytrá sprcha U by Moen

Se sprchou komunikuje řídící jednotka bezdrátově a poskytuje i zpětnou vazbu. Barva podsvětlení vizuálně indikuje teplotu vody a mění se od světle modré přes tmavě modrou, fialovou, oranžovou, až po červenou. Když je dosaženo požadované teploty, barva podsvícení obrazovky se změní v bílou. Aby nebyl koupání chtivý svlažen příliš studenou nebo naopak horkou vodou, dojde nejprve k nastavení požadované teploty, následně sprcha pozastaví proud, aby uživatel mohl vstoupit, a poté se sama opětovně zapne. Každý uživatel pak může spustit ideální sprchování stisknutím tlačítka.

Sprchu U by Moen si nastavíte z aplikace

Z aplikace lze ovlivnit rovný tucet nastavení, počínaje jménem a oslovením, přes teplotu, tlak a načasování. Všechny volby je možné nastavit buď na panelu, nebo v aplikaci pro chytré mobilní telefony. Mezi podporované platformy patří Android a iOS. V praxi to může vypadat třeba tak, že ráno vstanete a necháte si přes telefon odtočit vodu na správnou teplotu. V koupelně pak můžete vstoupit do již připraveného sprchového koutu, kde se automaticky zapne sprcha se správnou teplotou i tlakem vody. Pokud dbáte na spotřebu vody, může se sprcha po nastaveném čase automaticky vypnout. Tak nějak může vypadat chytré sprchování v roce 2017.

Sprchu si můžete nastavit z postele Sprchu si můžete nastavit z postele

“Grid Connect byl strategickým partnerem pro naši sprchu U by Moen,” řekl ředitel IT John McBride. “Firma prokázala své zkušenosti s internetem věcí napříč všemi aspekty projektu, včetně vývoje firmwaru produktu, cloudové konektivity, mobilních aplikací, bezdrátového připojení a návrhu obvodů. Jsme rádi, že jsme našli zkušeného partnera, kterému můžeme věřit.

Jak asi očekáváte, pionýr v segmentu nebude levný. Cena se podle vybavení pohybuje od 1160 dolarů (asi 30 000 Kč) do 2200 dolarů (56 500 Kč). Není zřejmé, zda je v ceně také instalace produktu, nicméně s ohledem na předpokládanou pracnost a nutnost instalace do zdi to nepředpokládáme. Podle zástupce společnosti však instalaci zvládne běžný instalatér.

Co říkáte na chytrou sprchu U by Moen? Chtěli byste mít něco podobného doma? Jakou sumu byste byli ochotni investovat do takového řešení?

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)