Týdenní výdrž: 7000 mAh pro Galaxy S III a 9300 mAh pro Note II

zerolemon_ico

Před týdnem se na serveru Android Police objevila informace o 7000mAh baterii ZeroLemon pro Samsung Galaxy S III. Tedy abychom byli zcela přesní – jedná se o tzv. „battery pack“, obsahující nejen akumulátor, ale také zadní kryt, přecházející v tomto případě až do stran telefonu. Baterka s vyšší kapacitou má totiž podstatně větší rozměry a pod původní „záda“ by se nevešla.

Samsung Galaxy S III s 7000mAh baterií Samsung Galaxy S III s 7000mAh baterií

Zatímco původní akumulátor „es trojky“ má kapacitu 2100 mAh, jeho objemnější neoficiální sourozenec z dílny ZeroLemon nabízí třikrát více. Vezmeme-li v úvahu, že při střídmém používání vydrží telefon na jedno nabití dva dny, s touto baterkou se možná lze přiblížit bezmála týdenní výdrži, na kterou vzpomínají především někdejší majitelé starých mobilů s černobílým displejem. Galaxy S III tak snadno překoná i Motorolu RAZR MAXX.

Samsung Galaxy S III s 7000mAh baterií Samsung Galaxy S III s 7000mAh baterií

Na následujícím videu můžete zhlédnout Samsung Galaxy S III, který funguje pátý den na jedno nabití.

Worlds Largest Samsung Galaxy S3 Extended Battery – 7000mah by ZeroLemon

Worlds Largest Samsung Galaxy S3 Extended Battery - 7000mah by ZeroLemon

Patrně vás bude zajímat cena – vězte tedy, že na Amazonu byla k dostání černá, bílá a modrá varianta za pouhých 33,99 dolarů, tedy asi 670 korun. Minulý čas nepoužíváme náhodou – po „megabateriích“ se doslova zaprášilo a aktuálně jsou všechny verze vyprodané.

Samsung Galaxy S III s 7000mAh baterií Samsung Galaxy S III s 7000mAh baterií

Samsung Galaxy Note II je ve srovnání s Galaxy S III o něco větší, čehož u ZeroLemon využili a vyrobili ještě „brutálnější“ akumulátor s kapacitou 9300 mAh (přesně 3x vyšší než originál). I v tomto případě se jedná o „battery pack“, obsahující také novou zadní část telefonu s „bočnicemi“. Baterka přijde na 39,99 dolarů, tedy přibližně 790 Kč.

Samsung Galaxy Note II s 9300mAh baterií Samsung Galaxy Note II s 9300mAh baterií

S tímto akumulátorem bude Note II dvakrát tlustší, nicméně díky výřezům pro fotoaparát, blesk a dotykové pero S Pen by neměl přijít o žádné funkce.

Baterie ZeroLemon pro Note II je k dispozici v bílém a titanově šedém provedení, nicméně ani jedna verze není aktuálně dostupná. Na všechny akumulátory výrobce poskytuje půlroční záruku.

Samsung Galaxy Note II s 9300mAh baterií Samsung Galaxy Note II s 9300mAh baterií

Jedná se patrně o největší baterie, které lze pro tyto telefony koupit. Daní je samozřejmě významně větší tloušťka, objem a hmotnost telefonu, takže se z jinak štíhlého zařízení stane opravdová cihla. Záleží na preferencích každého uživatele, nicméně jistě se najdou tací, kteří dají přednost dlouhé výdrži před malou váhou. Věříme, že pokud by tyto akumulátory byly dostupné v běžné prodejní síti i u nás, zákazníci by za ně dovozci doslova utrhli i ruce :).

Samsung Galaxy Note II s 9300mAh baterií Samsung Galaxy Note II s 9300mAh baterií

Zdroje: Android Police a Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)