Už i Twitter má svou aplikaci v Lite verzi

twitter lite verze

Twitter Lite už jsme mohli vidět ve formě webové aplikace na jaře tohoto roku. Nyní se tato verze konečně dostává i do formy mobilní aplikace. Momentálně je oficiálně dostupná pouze na Filipínách, ale mimo Obchod Play se již dá instalovat i v České republice.

Twitter Lite je prozatím jen experiment

Zástupce společnosti Twitter řekl, že je aplikace stále jen experimentem a oficiálně se nemusí dostat na jiné trhy. Tato verze se podobně jako jiné Lite verze oblíbených aplikací snaží využívat co nejméně mobilních dat a také výkonu telefonu. Má i speciální mód, ve kterém se nebudou načítat obrázky a videa, ale pouze text tweetů.

Momentálně je určena pouze pro Filipíny, kde je podle Twitteru šance získat nové uživatele. Filipínský trh má ale pomalé internetové připojení a drahá data, takže klasická Twitter aplikace se na tento trh moc nehodí. Aplikaci si ale můžete nainstalovat po celém světě, akorát nemůžete využít Obchod Play. Místo toho se dá využít například server APKMirror, kde již je APK soubor ke stažení. V redakci jsme aplikaci krátce vyzkoušeli, bez problémů funguje, a to včetně češtiny.

[appbox googleplay com.twitter.android.lite]

Využíváte Lite verze aplikací, pokud jsou k dispozici?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)