Twitter for Android- recenze a dlouhodobé zkušenosti

twitter for android

Dnes bychom se rádi s vámi podělili o mé dlouhodobé zkušenosti s používáním aplikace Twitter for Android. Jistě si říkáte, že tento klient je starý a existují desítky aplikací, jenž dokáží váš Twitter účet spravovat také. Často se nesetkáváme s tím, aby někdo vyzdvihoval právě dnes recenzovanou aplikaci. My máme samozřejmě zkušenosti i s alternativami a zde, v tomto článku, se pokusíme objasnit, proč tuto oficiální považujeme za nejlepší.

Za velké přednosti považujeme přehlednost a spolehlivost celé aplikace. Mezi jednotlivými záložkami (timeline, zmínky, přímé zprávy, seznamy) se přesouváte dotykem na horní liště. Nad touto lištou jsou ještě dvě rychlé volby- vyhledávání a nový tweet.

 

 

Vyhledávání obsahuje ještě tři podzáložky- hledání v rámci celého Twitteru, skenovaní vašich kontaktů a trendy, kde se shromaždují nejčastěji zmiňované slova či fráze z vámi vybraného regionu.

 

 

Položka nový tweet zobrazuje jednoduché pole pro psaní, pod ním najdeme tlačítka pro rychlé přidání mention (zmínění některého uživatele), vytvoření fotografie, výběr již uložené fotografie a dokonce i přidání vaší aktuální polohy.

 

 

Po přepnutí do menu vás čekají opět tři záložky- můj profil, nastavení, účty.

První záložka samozřejmě umožňuje editaci vašeho profilu a shromažďuje základní informace o účtu, například počet followerů a vámi sledovaných uživatelů, počet tweetů (zároveň i podrobný výpis historie vašich příspěvků) a třeba i údaj od kdy jste členem Twitteru.

 

 

Nastavení obsahuje poměrně dost voleb, které jsou navíc praktické, na rozdíl od jiných klientů, kde jsou sice desítky položek, ale jsou to spíše zbytečně složité a nepotřebné možnosti.

Zde si nastavíte na jaké události upozorňovat (tweety, zmínky, přímé zprávy) a hlavně také v jakém intervalu, škála od 5 minut do 4 hodin se nám zdá naprosto dostačující. Nastavení zvukových upozornění (volba zvuku a vibrace), služba pro nahrávání fotografií a velikost písma je standardem i u dalších klientů. Nadstandardem však je push notifikace při zmínce, kdy se vám upozornění zobrazí ihned po tom, co vás někdo značí v jeho tweetu a následně publikuje.

 

 

V položce účty si můžete přidat další a nebo spravovat již přidané, případně mezi nimi jednoduše přepínat.

To bylo tedy obecné info o této aplikaci, která tuto podobu dostala zhruba před čtyřmi měsíci. Během posledního půlroku jsme však vyzkoušeli více aplikací, konkrétně TweetDeck, Seesmic a Twidroyd. Právě tyto aplikace patří mezi to nejlepší, ale bohužel jsme nebyli nikdy s žádnou spokojeni tak, jako s tou oficiální. TweetDeck sice nabízí skvělou správu více účtů, ale k čemu nám to je, když se nedokáží zobrazit stoprocentně všechny zmínky a retweety, které se občas prostě ztratí a jejich dohledání umožní zase až jiný klient, případně webová stránka. Seesmic měl často problémy s aktualizací tweetů a někdy se timeline nenačetla na posledním přečteném, nýbrž na posledním sesynchronizovaném tweetu. Twidroyd trpěl stejnými problémy jako Seesmic, jenže mnohem častěji, takže se z něj po čase stala nepoužitelná a nepohodlná aplikace.

Jednoduchost, pohodlí a spolehlivost je při používání podobných aplikací snad to nejdůležitější a právě Twitter for Android mi toto všechno nabízí a to i bez složitého a přehnaně podrobného nastavování nejrůznějších zbytečností, které se stejně při běžném používání téměř nevyužiji.

 

 

 

michal_turna
O Autorovi - michal_turna

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)