Tvrzené sklo Gorilla Glass 6 představeno: Zaměřuje se na větší ochranu před pády

gorilla-glass-6-predstaveni

Společnost Corning dnes představila novou verzi svého tvrzeného skla Gorilla Glass 6. Pokračování nejrozšířenější volby tvrzených skel u telefonů, se zaměřuje hlavně na pády.

Gorilla Glass 6 má podle interních testů vydržet až 15 pádů z výšky jednoho metru

Inženýři ze společnosti Corning údajně vytvořili zcela nový materiál, který má lepší odolnost proti pádům. Interní testy ukázaly, že z výšky jednoho metru vydrží tohle nové sklo 15 pádů. To je zhruba dvakrát více než u Gorillas Glass 5, které můžeme vidět na dnešních vlajkových modelech. Ale z vlastní zkušenosti víme, že stačí jeden nešikovný pád a tvrzené sklo se rozbije.

gorilla glass 6

Zajímavé je ale to, že nové sklo používá úplně jiné chemické složení než u Gorilla Glass 5. Díky tomu se zvýšila úroveň komprese a výsledkem je odolnější sklo proti poškození. Podle společnosti Corning průměrně lidem spadne telefon 7krát za jeden rok a více než polovina těchto pádů je z výšky menší než jeden metr.

gorilla glass dx

Nejde ale o jedinou novinku. Společnost zároveň uvedla nová tvrzená skla pro chytré hodinky. Nazývají se Gorilla Glass DX a DX+. Určeny jsou hlavně pro hodinky, Corning však tvrdí,  že pracují na verzi pro telefony. Hlavní novinkou u tohoto typu tvrzeného skla je redukce odrazů a odlesků až o 75 procent, což má zlepšit kontrast až o 50 procent. Zároveň díky méně odrazům se bude dát nastavit menší jas a díky tomu se ušetří baterie. Rozdíl mezi DX a DX+ je odolnosti proti škrábancům, plus verze vydrží více. První zařízení s těmito novými druhy skel uvidíme během následujících měsíců, s hlavním rozšířením se počítá ale až na rok 2019.

Padá vám často telefon, nebo si dáváte pozor?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)