Turing oznamuje šílený telefon s tím nejšílenějším hardwarem

Turing Phone Cadenza – náhleďák

Společnost Turing Robotic Industries (dále jen „TRI“) kdysi oznámila poměrně zajímavý smartphone, který měl pohánět operační systém Sailfish OS. Jenže telefon měl zpoždění, pak větší zpoždění, velké zpoždění a nakonec obrovské zpoždění. Telefon dosud nebyl představen, takže jediným zástupcem této značky je v současnosti Turing Phone, tak trochu exotický a nerozbitný smartphone. Nyní však CEO společnosti, Steve Chao, oznámil nový telefon jako součást programu „Outer Blueprint“, který má integrovat do smartphonů umělou inteligenci.

Turing Phone - jediný dosud vydaný smartphone TRI Turing Phone – jediný dosud vydaný smartphone TRI

Turing chce vyrobit bestii, jakou svět neviděl

Společnost TRI nazývá své „dokonale navržené zařízení“ Turing Phone Cadenza, přičemž očekávají, že k uvedení by mohlo dojít příští rok. Nicméně nejsme si vůbec jisti, kam tímto smartphonem společnost míří. Ptáte se proč? To chápeme, protože jsme vám dosud neukázali domnělé specifikace této kapesní bestie. Nebudeme nijak napínat, tady jsou:

  • 5,8″ QHD displej
  • 2x Qualcomm Snapdragon 830 (ano, ne jeden, ale dva procesory, které ještě nebyly představeny)
  • 60 Mpx „IMAX“ 6k Quad – zadní kamera
  • Triplet Lens/T1,2″ – objektiv (co znamená hodnota T1,2″ nevíme)
  • 20 Mpx duální přední kamera
  • 12 GB RAM LPDDR4X (2x 6GB, proboha proč?)
  • 512 GB interní úložiště + 2x slot na SD
  • 100 Wh baterie s z grafenu a vodíkových palivových článků
  • QuadSIM – až 4 SIM karty čtené simultánně (současně použitelné)

Nemáme slov.

Turing Phone Cadenza - specky

Smartphone Cadenza by zřejmě měl běžet opět na upraveném operačním systému Sailfish OS a měl by obsahovat software pro umělou inteligenci a hluboké strojové učení. TRI uvádí celou řadu termínů, které nám ale většinou nic moc neříkají.

Realita nebo žert?

Popravdě, nejsme si jisti, zda by se vůbec mohlo jednat o reálné zařízení. Nevíme, zda si z nás a dalších webových magazínů jen někdo vystřelil nebo zda to společnost TRI myslí opravdu vážně. Všechny okolnosti ale nasvědčují tomu, že by to žert být neměl. A pokud ano, pak byl velmi dobře proveden.

My se zatím budeme těšit na další informace, které se k nám v souvislosti se společností Turing Robotic Industries dostanou. Uvidíme, zda jsou současné informace pravdivé a možná i proč celý tento nápad vznikl.

Zdroje: androidpolice.com, TZ – TRI

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (34)