Tuna of a big faith, raid the life!

Cossyimages Adventure (57)

Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10+ a Samsung Galaxy S10e – tři nové telefony se představí již 20.2. 2019 ve 20:00 našeho času. Ještě předtím jsme si pro vás připravili kompletní shrnutí všech informací na jednom místě. Samsung chystá v San Francisku velké odhalení skvělého telefonu. Pojďme si Samsung S10 novinky představit blíže.

Sledujte s námi představení Samsung Galaxy S10 z USA

Ještě než se pustíme do samotného shrnutí novinek, které nás u chystají u Galaxy S10, máme pro vás několik informací k tomu, co můžete v následujících dnech čekat na webu Svět Androida. Přímo u představení Samsung S10 a dalších novinek jako je ohebný telefon Samsung, hodinky Samsung Galaxy Watch Active anebo bezdrátová sluchátka Samsung Galaxy Buds, budeme také. Můžete se těšit na velké množství unikátního obsahu, které vám přímo z místa představení přineseme. Více informací můžete najít v našem článku “Sledujte s námi představení Samsung produktů“.

Samsung Galaxy S10 je za rohem – dostali jsme pozvánku

Samsung Galaxy S10 je za rohem - dostali jsme pozvánku

Co pro vás chystáme v USA?

  • První dojmy přímo z akce v San Francisku
  • Velké množství fotografií, a to včetně nahlédnutí do zákulisí
  • Videa se žhavými novinkami, i porovnáním s ostatními modely
  • První testy fotoaparátu a srovnání s konkurencí
  • Testy výkonu atd.
svet androida san francisco

Představení Samsung Galaxy S10 na Svět Androida

Jak už jsme naťukli výše, datum odhalení je 20. února ve 20:00. V tu dobu budete moct sledovat představení Samsung S10. Přímo na našich stránkách bude k dispozici online přenos. Ihned po skončení embarga se můžete těšit na velké množství obsahu od fotografií, videí, prvních dojmů, testů apod.

Všechny potřebné informace o Samsung S10 na jednom místě

Na začátek ještě upozorňujeme, že se jedná o nepotvrzené informace a 20. února ve 20:00 se některé parametry můžou mírně lišit. Nicméně většina informací by už měla zůstat stejných. S předstihem několika dnů známe většinu parametrů Galaxy S10. Specifikace všech modelů Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10+ a Samsung Galaxy S10e můžete najít už nyní v našem katalogu níže.

[aps_product_sz id=”534246″]

[aps_product_sz id=”534248″]

[aps_product_sz id=”534252″]

Displej Samsung Galaxy S10 obohatí otvor a čtečka otisků prstů

Nejvíce změn u nových telefonů Samsung Galaxy S10 můžeme vidět na přední straně. Nejprve vás zaujme to, že telefony mají minimální rámečky kolem celého displeje. Zároveň ani jedna ze tří verzí nemá výřez, ale otvor v displeji. Půjde o Inifinity-O displej, který byl představen na podzim minulého roku zároveň s Infinity-U, Infinity-V a New Infinity.

Samsung Galaxy S10 Punch Hole Display – FIRST REAL LOOK

Samsung Galaxy S10 Punch Hole Display - FIRST REAL LOOK

Druhy displejů u chystaných Samsung telefonů

Jak můžete vidět výše, písmena U a V označují výřez, vždy v trochu jiném tvaru a písmeno O označuje otvor v displeji. U Plus verze Galaxy S10 bude otvor mírně větší. A to kvůli tomu, že bude obsahovat dvě selfie kamery. Kolem objektivu je rovněž malý rámeček. Někdy je také díra v displeji označena slovem průstřel. Zajímavé je to, že bude podporovat gesta.

Tím prvním se dá rychle zapnout fotoaparát. Jak můžete vidět na videu s Galaxy A8s, stačí jednoduše přejet prstem od otvoru směrem dolů. Potáhnutí prstem se rychle aktivuje fotoaparát. Uživatel s přezdívkou Ice Universe, který pravidelně zveřejňuje informace ze zákulisí, potvrdil, že tato funkce bude dostupná i v Galaxy S10 telefonech. Tohle gesto bude fungovat v každé aplikaci. Nepůjde zároveň o jedině gesto. Pokud uživatel dvakrát poklepe prstem na otvor, vytvoří se screenshot obrazovky.

The Galaxy A8s hole animation is great! The Galaxy S10 will do the same.

The Galaxy A8s hole animation is great! The Galaxy S10 will do the same.

Základní model Samsung S10 bude mít Super AMOLED displej o velikosti 6,1 palce, větší Samsung Galaxy S10+ má Super AMOLED displej o velikosti 6,4 palce. V obou případech se využívá rozlišení 3040 x 1440 pixelů. U těchto dvou modelů je navíc v displeji integrovaná ultrasonická čtečka otisků prstů, která je bezpečnější a spolehlivější, než optické čtečky, které můžeme vidět v konkurencí Huawei, OnePlus nebo třeba Vivo.

Třetí a nejlevnější verze Samsung Galaxy S10e má mít displej o velikosti 5,8 palců a menší rozlišení 2280 x 1440 pixelů. Nebude mít také zaoblení. Stále ale půjde o Super AMOLED panel. To je rozhodně plus, protože u všech modelů půjde krásně využít nová nadstavba Samsungu One UI, která využívá hodně černou a tmavý režim. Díky černé barvě dokážou AMOLED panely šetřit baterii telefonu.

Samsung – Každý Galaxy byl revoluční – CZ

Samsung - Každý Galaxy byl revoluční - CZ

Ultrasonická čtečka otisků prstů

V displej je zabudovaná i čtečka otisků prstů, tedy až na nejlevnější verzi Galaxy S10e, u kterého je v rámu telefonu. Šéf mobilní divize Samsungu DJ Koh prozradil zajímavé informace. A to, že Samsung S10 nebude využívat klasickou čtečku otisků prstů v displeji, jako můžeme vidět od Vivo či Oppo telefonů. Podle něj mají s touto technologií špatné zkušenosti a dodal, že kdyby chtěli mít tento druh čtečky otisků v displeji, tak by ji mohli mít před dvěma roky v telefonech.

ctecka otisku v displeji samsung

Korejská společnost totiž chystá ultrasonickou čtečku prstů v displeji. Veřejně se tato technologie představila v polovině minulého roku, kdy ji ukázal Qualcomm. Dá se tak očekávat, že Samsung spolupracuje právě s Qualcommem na co nejrychlejším uvedení na trh.

Samsung láká na několik promo videí, které toho sice o Samsung S10 neřeknou mnoho, ale i tak stojí za zhlédnutí. Zároveň potvrzují několik funkcí, které  společnost chystá – Samsung S10 a čtečka otisku prstů v displeji.

Galaxy S Mới | Quét Vân Tay Siêu Âm Trên Màn Hình Vô Cực

Galaxy S Mới | Quét Vân Tay Siêu Âm Trên Màn Hình Vô Cực

Co říkáte na telefony Samsung Galaxy S10? Který model se vám líbí nejvíce?

Zdroje: vlastní, gsmarena.com, letsgodigital.org, trustedreviews.com, winfuture.de, Twitter,

Petr Michal
O Autorovi - Petr Michal

Petr je Ajťák jak se patří. Naplno se věnuje programování (PHP, MySQL, jQuery a další), ale jinak je to klasický blázen do technologií a Androidu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)