Aplikace True Phone Dialer: Skvělá náhrada vašich Kontaktů

True Dialer

Už máte dost vaší “stock” aplikace pro telefonování a třídění kontaktů? Pokud zvažujete alternativu, pojďte se s námi na jednu podívat. Možnost nastavení je totiž v případě recenzované aplikace větší než u většiny základních aplikací. Vyjmenujme si alespoň několik základních.

Aplikace s názvem True Phone Dialer nabízí oproti výrobcem dodávaným aplikacím několik funkcí navíc. Základní nabídka je rozdělena do čtyř základních podnabídek: oblíbené kontakty, výpis hovorů, kontakty a skupiny kontaktů.

Pro první tři z vyjmenovaných platí, že si můžete nastavit nejrůznější gesta k ovládání nabídek (zobrazení kontaktu, menu, rychlé volání, …).  Ve výpisu zmeškaných hovorů je u každého kontaktu k dispozici ikonka, pomocí které se dostanete k okamžitému psaní SMS zprávy. Každému z kontaktů můžete přiřadit vlastní vyzváněcí tón.

True Phone Dialer vám umožní kontakty třídit do jednotlivých skupin, které můžete vytvářet a měnit dle libosti. K dalším funkcím patří vyhledávání kontaktu pomocí T9. Predikce T9 je také do značné míry nastavitelná. Jedna z možností vyhledávání je využití prvních dvou písmen ze jména a příjmení. Když chcete například zavolat kontaktu “Matěj Souček”, stačí do vyhledávače napsat “MaSo”.

Kontakty můžete řadit podle jména nebo příjmení a je jen na vás, koho si přidáte do oblíbených kontaktů. Nastavit si můžete také upozornění na nepřijaté hovory pomocí notifikací a mnoho dalšího. Využít můžete i některých funkcí, které jsou v režimu “laboratoř”. Lze pomocí nich třeba nastavit čas náběhu a počáteční hlasitost zesilujícího se vyzvánění.

Pokud potřebujete v kontaktech udělat trochu pořádek, přijde vám vhod návrh sloučení kontaktů. Možná i vás překvapí, že máte v telefonu po několikanásobném přendávání SIM karty a synchronizaci s Google účtem některé duplicitní kontakty.

True Phone Dialer patří mezi aplikace, které podporují pravou černou, kterou ocení nejen vlastník OLED displeje. Nedá se ale tvrdit, že by v tomto případě bylo takové téma příliš užitečné. I když je totiž barevné schéma nazváno pravá černá, dominuje mu spíše šedá barva, která vám s úsporou moc nepomůže. To však můžete vyřešit s uživatelsky definovaným vzhledem. Ten pak v případě správného nastavení používá třeba právě černou barvu a vypadá opravdu decentně.

Aplikace podporující češtinu je k dispozici zdarma na Google Play. Pokud chcete využít verze bez reklam, budete muset připlatit necelých 30 Kč za měsíc nebo zvolit jeden z jednorázových nákupů, které začínají těsně pod 150 Kč. Rozhodně jí ale nelze upřít, že nastavit toho můžete opravdu hodně. Podpora DualSIM je pro aplikaci samozřejmostí.

A jak to máte vy? Používáte na volání aplikaci od výrobce telefonu, nebo jste ji nahradili nějakou jinou?

[appbox googleplay com.hb.dialer.free]

Jakub Schusser
O Autorovi - Jakub Schusser

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

google testuje nove volani

Google testuje novou funkci u volání

Zprávičky Radek Toman Radek Toman
1 min. uložit na později

Komentáře (7)