TouchWiz v telefonu Samsung Galaxy S6 prý bude “neskutečně rychlý”

touchwiz

Když dojde na otázku operačních systémů, konkrétně pak jednotlivých nadstaveb, je poměrně složité si v dnešní době vybrat. Téměř každý výrobce ve svých zařízeních upraví Android podle svého. Mnoho nadstaveb dokáže kromě základních funkcí poskytnout také něco navíc. Naopak jiným nadstavbám je vyčítána přílišná náročnost na operační paměť RAM, což může vyvolat zpomalení systému. Mezi jednu z nejvíce diskutovaných nadstaveb patří TouchWiz, který je součástí telefonů jihokorejské společnosti Samsung. Tato nadstavba by s nadcházející vlajkovou lodí – telefonem Samsung Galaxy S6, měla být značně osekána, čímž má dojít k jejímu “neskutečnému zrychlení”, jak uvedl server SamMobile.

Samsung Galaxy S5

samsung galaxy s5 touchwiz

 

Samsung podle zahraničních zpráv v novém TouchWizu odebral většinu předinstalovaných aplikací. Je tedy možné, že i aplikace jako S Voice, S Health, ScrapBook apod. nebudou součástí základního systému. Bude tedy pouze na uživatelích, zda si tyto aplikace z Google Play doinstalují, či nikoliv. To se nám jeví jako velmi dobrý nápad, vzhledem k tomu, že většinu předinstalovaných aplikací stejně uživatel nikdy nepoužije, nebo se mýlíme? :) Podle SamMobile se sice počet předinstalovaných Samsung aplikací zredukuje, nicméně některé z nich “nahradí” aplikace od společnosti Microsoft, konkrétně se má jednat o OneDrive, OneNote a Office Mobile. U těch je ovšem mnohem větší pravděpodobnost, že je uživatel někdy použije.

Vývoj nadstavby TouchWTiz

touchwiz

Co se týče vizuální stránky nové verze nadstavby TouchWiz, měla by se přiblížit čistému Androidu, o čemž jsme vás dříve informovali v tomto článku. Změnou mají projít animace, efekty a rovněž i různá přizpůsobení systému zahrnující změnu témat apod. Podle zahraničního zdroje SamMobile také dojde ke změně vzhledu Samsung klávesnice. Ta by v nové verzi nadstavby TouchWiz měla připomínat kombinaci vzhledu klávesnice Samsungu a klávesnice z iOS. K představení telefonu Samsung Galaxy S6 dojde již 1. března. Společně s ním se odhalí i nový TouchWiz, na který jsme velmi zvědaví.

A co vy, preferujete v telefonu v nějakou nadstavbu, nebo raději čistý Android?

Zdroj: Phonearena.com.

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (82)