Xiaomi se vrátilo mezi TOP značky. Co společnost změnila?

top znacky xiaomi

Na konci minulého roku dokázalo Xiaomi to, co se nepovedlo Samsungu, Applu ani Huawei. Zdvojnásobila svůj čtvrtletní prodej telefonů, zatímco ostatní společnosti byly v menším útlumu, tak Xiaomi prodalo o 14 milionů telefonů více než ve stejném období loňského roku. To je ale jen třešnička na dortu, Xiaomi v roce 2017 totiž prodala 92 milionů, což je obrovská změna oproti 53 milionům v předchozím roce. Co společnost udělala jinak, že se nyní opět může řadit mezi TOP značky?

Xiaomi se perfektním koncem roku 2017 vrací v prodejích mezi TOP značky

Část úspěchu společnosti Xiaomi je v rozšiřování na západní trh, kde prozatím byla zastoupena většinou jen přes překupníky. Obzvlášť úspěšným byl model Xiaomi Redmi 5A. Ten se stal jedním z nejoblíbenějších telefonů v Rusku, Indii a Indonésii, což jsou obrovské trhy. Velmi dobře si také vede Xiaomi Mi A1 s čistým Androidem a vlajkový model Xiaomi Mi Mix 2, který se prodává i u mnoha operátorů v západních zemích.

top znacky xiaomi prodej telefonu

Díky těmto úspěšným telefonům je Xiaomi nyní pátý největší výrobce telefonů na světě. Dalším podílem na úspěchu má i rozšiřování Xiaomi obchodů, díky tomu se dostává na oči i lidem, kteří se normálně nevěnují novinkám v oblasti chytrých telefonů. Jdou tak úplně opačným směrem jako třeba OnePlus, kteří spoléhají na online prodej a komunitu uživatelů.

Pokud se podíváme na celková čísla za minulý rok, tak na Samsung, Apple i Huawei zatím Xiaomi zdaleka nemá. Každopádně meziroční změna v prodeji telefonů je u nich od 0,2 procent po 9,9 procent. Xiaomi má nárůst 74,5 procent. Bude rozhodně zajímavé sledovat, jak se Xiaomi bude dařit v tomto roce a jestli se začne přibližovat k vedoucí trojici.

Myslíte si, že pro Xiaomi bude tento rok také tak úspěšný?

Zdroj: techradar.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)