Top 10 aplikací pro Android podle PC Advisoru

market_tipy

Server PC Advisor se sice primárně nezaměřuje na operační systém Android, přesto (nebo možná právě proto) může být zajímavé podívat se na to, jaké aplikace považuje za nejzajímavější. Programy v přehledu nejsou seřazeny podle žádného klíče – jedná se o seznam aplikací, o kterých jsou redaktoři přesvědčení, že jsou v současné době nejlepší.

Google Translate

V českém Marketu ho najdete pod názvem Překladač Google.

Google Translate pro Android je kouzelná malá aplikace, s jejíž pomocí můžete komunikovat v 63 různých jazycích. Stačí zadat nebo nadiktovat, co chcete přeložit, a v několika sekundách se dočkáte překladu. Program ke svému životu potřebuje internetové připojení.

Překladač Google
Google Inc.
Verze 2.3.1 (4. 1. 2012)
Velikost 3,3 MB
1.5+


Zdarma

Dropbox

Jste unaveni z věčného stahování obrázků a videí ze všemožných zařízení? Pak je čas zjednodušit si život touto bezplatnou cloudovou službou. Stačí zvolit soubory, jež chcete přenést do online úložiště Dropbox, a nechat vše ostatní na aplikaci. Jakmile je nahrávání dokončeno, můžete soubory prohlížet a spravovat ze všech zařízení připojených ke stejnému účtu.

Viz naše recenze Dropbox pro Android v praxi.

Dropbox
Dropbox, Inc.
Verze Liší se dle zařízení (6. 1. 2012)
Velikost Liší se dle zařízení


Zdarma

Twitter

Mobilní zařízení je prostě nekompletní bez oblíbeného nástroje pro mikroblogování skrze sociální síť Twitter. Podle redaktorů PC Advisor je tato aplikace od svých počátků kvalitní a nabízí všechny nezbytnosti. My jsme ale neméně pevně přesvědčeni o tom, že existují lepší alternativy.

Twitter
Twitter, Inc.
Verze 3.0.1 (4. 1. 2012)
Velikost 2,2 MB
2.1+


Zdarma

Angry Birds

S více než dvěma miliony stažení za první dva dny tato hra jednoznačně dominuje. Pro uživatele telefonů s Androidem je navíc zcela zdarma, byť s reklamními proužky, zatímco majitelé iPhonů za ni zaplatí 59 pencí.

Angry Birds
Rovio Mobile Ltd.
Verze 2.0.2 (8. 2. 2012)
Velikost 15 MB
1.6+


Zdarma

Skype

Skype pro Android umožňuje zdarma telefonovat a chatovat se svými kontakty skrze Wi-Fi nebo 3G. Nedávno navíc přibyla také možnost pořádání videohovorů. Jestliže má Skype na svém telefonu i druhá strana, můžete si volat z mobilu na mobil zadarmo, byť je samozřejmě nezbytné myslet na datové limity.

Skype – free video calling
Skype
Verze 2.7.0.907 (16. 2. 2012)
Velikost 13 MB
2.1+


Zdarma

Facebook

V minulosti použitelnost této aplikace trpěla kvůli fragmentaci Androidu řadou problémů, ale od té doby bylo uvolněno několik aktualizací, díky kterým se klient nejpopulárnější sociální sítě stal docela dobře použitelným. Pokud se neobejdete bez toho, abyste věděli, co dělají vaši přátelé, klient pro Facebook prostě nemůže ve vašem telefonu chybět.

Facebook pro Android
Facebook
Verze Liší se dle zařízení (16. 2. 2012)
Velikost Liší se dle zařízení


Zdarma

Kindle

Kindle pro Android je velmi schopná, plně funkční čtečka elektronických knih s celou řadou předností. Stažením této aplikace získáte přístup k více než milionu titulů, z nichž je několik tisíc zdarma. K nakupování budete potřebovat účet na Amazonu, což není velký problém – jeho pořízení je opravdu snadné.

Kindle
AMZN Mobile LLC
Verze Liší se dle zařízení (14. 2. 2012)
Velikost Liší se dle zařízení


Zdarma

Documents To Go

Můžete buď stáhnout free verzi, která umožňuje zobrazovat soubory vytvořené v MS Wordu, Excelu a PowerPointu na vašem mobilním zařízení, nebo za cca 285 Kč koupit plnou verzi, která dovoluje nejen prohlížet, ale také editovat a vytvářet dokumenty. Jestliže používáte svůj telefon či tablet nejen pro zábavu, ale také k práci, je nějaký kancelářský balík naprostou nezbytností. Documents To Go rozhodně patří k těm nejlepším.

Documents To Go 3.0 Main App
DataViz, Inc.
Verze Liší se dle zařízení (26. 10. 2011)
Velikost Liší se dle zařízení


Zdarma


285,08 Kč

MX Video Player

Skvělá aplikace pro Android, zcela překonávající většinu přehrávačů videa, jež najdete předinstalované od výrobců. S Video Player MX můžete přehrát celou řadu video souborů komprimovaných různými kodeky, přičemž další dekodéry jsou k dispozici ke stažení.

MX Video Player
MX Technologies
Verze 1.5a (28. 12. 2011)
Velikost 4,6 MB
2.1+


Zdarma


101,42 Kč

Adobe Photoshop Touch (pouze pro tablety)

Aplikace přináší nejoblíbenější funkce grafického editoru Adobe Photoshop na tablety s Androidem.

Adobe® Photoshop® Touch
Adobe Systems
Verze 1.1.1 (27. 1. 2012)
Velikost 38 MB
3.1+


189,99 Kč

Zdroj: PC Advisor.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

james-bond-logo_00000

IP Webcam – androidí špeh

Aplikace Jan Dolejš Jan Dolejš
8 min. uložit na později
6 skrytých funkcí Facebook Messenger

6 skrytých funkcí Facebook Messenger #1

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později
No Image-02

Noste své knihy v kapse

Aplikace Michal Mátl Michal Mátl
10 min. uložit na později

Komentáře (11)