Tisková konference Huawei – čtyřjádrový telefon Ascend D a FullHD tablet MediaPad

Huawei_featured

Právě v těchto chvílích probíhá tisková konference společnosti Huawei, na které představí nějaké své novinky. Na místě už je naše redakce, takže se můžete těšit na nejnovější informace a materiály přímo z Barcelony. Informace budou postupně doplňovány, takže zůstaňte s námi!

 

 

Specifikace Huawei Ascend D quad a Ascend D1

Podle tvrzení Huawei je Ascend D quad v současnosti nejrychlejším čtyřjádrovým mobilem na světě. Huawei dnes představil celkem 3 modely, jejichž kompletní specifikace jsme pro Vás zachytili na snímku pod tímto textem. Ascend D quad dostane ještě bratříčka Ascend D quad XL, který bude o něco výkonnější a bude disponovat baterií s větší kapacitou (2500 mAh oproti 1800 mAh) pro delší výdrž. Zajímavé je, že Huawei nesáhl po existujících čtyřjádrových procesorech (např. Tegra 3), ale vyvinul vlastní s označením K3V2, k němuž přibyl 16jádrový grafický čip.

Huawei Ascend D můžete mít ve 2 barevných provedeních


 

Slabším modelem je Ascend D1. U tohoto modelu je použit dvoujádrový procesor od firmy Texas Instruments OMAP 4460, který tiká na frekvenci 1,5 GHz.

Jsme zvědaví, jakou kvalitu zvuku přístroje předvedou, neboť ve specifikacích se pyšní technologií Dolby Mobile 3.0 Plus 5.1 Surround. Co však nepotěší je kapacita  vnitřní paměti pouhých 8 GB, vyznavači hudby a přehrávání videí v mobilu tak budou nejspíše zklamáni.

 

Výkon naznačují prezentované výsledky benchmarku:

Tento přístroj představuje také ve videu socha koně, o které jsme již psali ve zprávičce.

Huawei MediaPad 10 FHD

Huawei však nepředstavil jen mobily, na řadu přišel i tablet. Ten dostal označení MediaPad 10 FHD, z čehož lze vyčíst, že úhlopříčka displeje se vyšplhala na 10 palců a disponuje skvělým FullHD rozlišením (1920×1200 pixelů).

Stejně jako Ascend D quad je vybaven čtyřjádrovým procesorem Huawei K3V2 a systém poběží ve verzi 4.0 Ice Cream Sandwich. Na zadní strašně se pak nachází ještě fotoaparát, který dokáže zachytit snímky až v rozlišení 8 Mpx. Všechny komponenty se vejdou do konstrukce s šířkou nepřekračující 8,8 mm. Na trh by měl přijít druhé čtvrtletí 2012.

   

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)