Tisíce seriálů na dosah aneb jak na NETFLIX

8012082

Jo, na západě, tam se “maj”! Víme to všichni, ví to i náš cholerický šéfredaktor Karel Drda, který jezdí dvakrát měsíčně na nákupy do Německa a i když třeba nemusíte mít USA příliš v lásce, jedno jim upřít nelze – digitální éra se tam rozjela naplno a než do naší kotliny dorazí nějaké pořádné nakupování filmů či seriálů v digitálním formátu, nejspíš to ještě chvilku potrvá. Přitom zákazníci ochotní utratit peníze za HD obsah tu jsou, tak kde to vázne? Naštěstí existuje východisko a není ani finančně náročné. Jestli vám cena 13 dolarů měsíčně za stovky seriálů a filmů připadá akceptovatelná (a nejste v angličtině úplný začátečník), můžeme se podívat na postup.

Co je to Netflix a jak se k němu dostat?

Netflix je americkou společností poskytující streamování videa pro své platící zákazníky. Jejich služby jsou k dispozici v Americe, Anglii, Irsku, Švédsku, Dánsku, Norsku a Finsku. Historie této firmy sahá do roku 1997 a v roce 2011 oznámila zisky z digitální prodejů ve výši 1,5 miliardy USD. Ty jim sice v následujících obdobích prudce klesly, stále se však o svůj osud obávat nemusí. Pokud navštívíte jejich webovou adresu www.netflix.com, uzříte pouze lakonickou hlášku informující vás o tom, že do vaší domoviny služba ještě neodrazila a je dost pravděpodobné, že i na Google Play budete hledat oficiální aplikaci marně. Proto vám nabízíme přímý odkaz, který naleznete níže.

Netflix
Netflix, Inc.
Verze 2.1.2 (5. 2. 2013)
Velikost 11 MB
2.2+


Zdarma

K tomu, aby vám služba fungovala, je zapotřebí se nejprve zaregistrovat, což ale nelze udělat ani skrze aplikaci, ani přes web kvůli regionálnímu omezením. Co s tím? S klidem v srdci vám můžeme doporučit službu Unblock-US, jejíž smysl spočívá v tom, že za měsíční paušál ve výši 5 USD dostanete americkou DNS adresu. Ano, skutečně je to DNS, ne VPN. Nebudu vás teď zatěžovat vysvětlováním těchto dvou zkratek, důležité pro nás v tento moment je, že DNS je mnohem rychlejší řešení než cesta skrze VPN. V přístupu na internet nepoznáte rozdíl oproti základnímu nastavení. Na počítači si tedy otevřete stránku www.unblock-us.com, kterou jsme pro tento návod vybrali ze tří důvodů – první týden je zdarma a nemusíte nikam zadávat citlivé údaje, služba je skutečně funkční a na stránkách najdete i podrobné návody, jak nastavit různá zařízení včetně třeba Xboxu nebo PlayStationu. Vzhledem k tomu, že velká většina z vás pravděpodobně používá Windows 7, připravili jsme stručný obrazový návod, jak si Unblock-US na svém počítači nastavit.

Nejprve klikněte pravým tlačítkem na ikonu síťových připojení v liště u hodin a vyberte Otevřít Centrum síťových připojení a sdílení Nejprve klikněte pravým tlačítkem na ikonu síťových připojení v liště u hodin a vyberte Otevřít Centrum síťových připojení a sdílení

V nově otevřeném okně klikněte na název připojení váší síťové karty V nově otevřeném okně klikněte na název připojení váší síťové karty

 

Následně klikněte na Vlastnosti (Krok 1), pak následuje dvojklik na protokol TCP/IP 4 (Krok 2) a finálně zaškrtněte "Použít následující adresy DNS" a vyplňte adresy dle našeho vzoru Následně klikněte na Vlastnosti (Krok 1), pak následuje dvojklik na protokol TCP/IPv4 (Krok 2) a finálně zaškrtněte “Použít následující adresy DNS” a vyplňte adresy dle našeho vzoru

 

Nyní už můžete dvě poslední okna potvrdit tlačítkem OK a okno z kroku 1 zavřít. Vrátíme se zpět na domácí stránku www.unblock-us.com, kde vyplníte e-mailovou adresu a chvilku počkáte, než si systém ověří, zda máte správně nastavený DNS záznam. Pokud ano, tlačítko zezelená a objeví se nápis Verified. V poslední kroku si pak jako zemi pro Netflix zvolíte USA a kliknete na Update.

Správně nastavené DNS Správně nastavené DNS

 

Nyní už se konečně můžete zaregistrovat na Netflix. Upozorňujeme, že první měsíc je zdarma, pak se ale začnou pravidelně měsíčně strhávat poplatky ve výši osmi dolarů z kreditní karty, kterou během registrace musíte uvést. V momentě, kdy je registrace dokončena se pak můžete na počítači začít dívat na všechny seriály a filmy, které server nabízí. Jenže tady ještě naše snažení nekončí, chceme přece mít Netflix i na Androidu, že?

Nastavení Androidu

Už jenom pár kroků nás dělí od obří filmové databáze. Otevřete si Nastavení a u většiny zařízení se hned jako první volba rozsvítí Wi-Fi s výpisem všech bezdrátových sítí v pravé části. Nás samozřejmě zajímá ta, ke které jste momentálně připojeni, což je většinou hned ta první, navíc s jasným nápisem Připojeno. Podržte na ni dlouze prst, dokud vám nevyskočí menu s volbou Upravit síť.

Vyberte volbu Upravit Síť Vyberte volbu Upravit Síť

 

Screenshot_2013-03-01-14-08-20 Dále je třeba zaškrtnout volbu Zobrazit pokročilé možnosti a DHCP změňte na hodnotu Statická. Zde nás pak zajímá opět DNS záznam v poslední části, kde můžete s klidem vyplnit pouze DNS 1. Použijete stejnou hodnotu jako na PC – tedy: 208.122.23.22, nakonec ťukněte na Uložit

 Popcorn do mikrovlnky a jedeme!

A máme hotovo, ani to nebolelo! Teď už konečně můžete spustit aplikaci Netflix, nalogovat se pomocí dříve vytvořeného uživatelského účtu a po chvilce čekání se nám konečně otevře obrovský katalog. Po kliknutí na plakát se vám otevře náhled filmu, kde druhým ťuknutím na obrázek s šipkou film spustíte. Ano, Netflix je americká služba, tudíž s českým dabingem nepočítejte a nenajdete zde ani jiné než anglické titulky. Ovšem i titulky jsou lepší než nic, takže pokud nevládnete vážně dobře naposlouchanou angličtinou, vyberte ikonku na horní straně obrazovky, kde si titulky můžete dodatečně zapnout – škoda jen, že jim nelze nastavit styl a větší písmo.

Screenshot_2013-03-01-14-09-38 Screenshot_2013-03-01-14-10-49

A to už je vážně vše. Budeme rádi, pokud se s námi v komentářích pod článkem podělíte o své názory na digitální média, půjčovny filmů a nebo třeba i postupy, jak do Androidu dostat další zajímavé a u nás běžně nedostupné služby. Netflix patří k mým favoritům a proto jsem se rozhodl tento návod věnovat právě jemu. Nevýhodu má v podstatě jedinou – uživatelům nevládnoucím angličtinou asi příliš k užitku nebude. Můžeme se dohadovat o tom, zda provozování této aplikace není trošku moc v “šedé zóně”, faktem ale zůstává, že je to rozhodně moudřejší řešení, než stahování filmů z Ulož.to.

P.S. Pokud se rozhodnete Unblock-Us dále nevyužívat, nezapomeňte si změnit v počítači i na Androidu nastavení DNS do výchozích hodnot!

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (41)