The Nipper: Miniaturní nabíječka, která vám zachrání krk

the nibbler – 1

Výlet či pracovní cesta se může kdykoliv zkomplikovat, pokud telefonu dochází šťáva, powerbanka zůstala doma a není jiná možnost nabít telefon ze sítě. Jak zajistit, aby v podobných situacích bylo možné telefon dobít o pár procent, aby vydržel ještě několik dalších důležitých hodin? Jako řešení se nabízí nový projekt The Nipper, miniaturní nabíječka, kterou lze nosit stále s sebou. Děsí vás, že nebude kompaktní a její hmotnost bude neúnosná? Díky konceptu, který sází na použití dvou “tužkových” baterií AA, je samotná nabíječka opravdu malých rozměrů a hravě ji můžete nosit i na klíčích. Zapojené články dokážou dobít mobilní přístroj o 10 – 20 % v závislosti na tom, jak kvalitní baterie použijete a jak velká baterie je umístěna v mobilním telefonu. Autoři předesílají, že při použití kvalitních baterií Duracell Ultra AA dokáže The Nipper dobít 20 % baterie v HTC One M7 (ta má kapacitu 2300 mAh). Výstupní proudu se pohybuje okolo 500 mA, nabíjení tedy nebude zrovna nejrychlejší.

https://youtu.be/eNFI-IVGU9M

the nibbler - 2
the nibbler - 3

The Nipper se objevil jako projekt na známém serveru KickStarter a zatím se tedy nepodíval do sériové výroby. Do konce kampaně stále zbývá 20 dní, přesto se již nyní podařilo posbírat potřebné finanční prostředky. A na kolik The Nipper vlastně přijde? Standardní verzi pořídíte za cenu okolo 15 liber, tedy v přepočtu okolo 550 Kč. To je tradičně za tak malé a vcelku jednoduché zařízení dost, na to už jsme ale u podobných projektů zvyklí. Člověk navíc nikdy neví, kdy čínští inženýři nepřijdou s podobným zařízením za zlomek ceny.

zdroj: kickstarter.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)