The Conduit HD – nejlepší střílečka pro Android?

conduitfeat

Na Google Play se po delší době konečně objevila další střílečka z první osoby, The Conduit HD. Jedná se o remake hry z konzole Wii. V roli tajného agenta Micheala Forda, který je rekrutován tajemnou organizací Trust, se budete snažit zachránit svět. Hned v počátcích hry se stanete terčem řady spiknutí a okamžitě pochopíte, že věřit se dá málokomu. K tomu všemu připočtěte invazi mimozemšťanů a o zábavu máte na delší dobu postaráno.

conduitfeat

The Conduit HD je hra určená pro zařízení s Tegrou a v současné době by se mělo jednat pouze o Tegru 3. Hru si můžete z Google Play stáhnout zdarma, zahrát si první 2 mise a poté se rozhodnete, zda investujete do otevření dalších kampaní, či celé hry. Za zpřístupnění 3,4,5 a 6 mise zaplatíte pouhých 52 Kč. Pokud byste však chtěli jednorázově otevřít všech 9 misí, které hra nabízí, bude vás to stát 100 Kč. Tento systém nenucených mikrotransakcí je naprosto skvělý a mnoho dalších vývojářů by si z něj mělo vzít příklad. Kromě těchto mikrotransakcí si můžete v in-game obchodě dokoupit i další, dle mého názoru nepotřebné prvky. Mezi ně bych zařadil například možnost aktivovat si nesmrtelnost, neomezenou munici atd. Takovéto power-upy byste měli vyzkoušet až po dohrání hry, nikoliv v jejím průběhu, protože vám bezesporu pokazí herní zážitek.

conduit1 conduit2

Ještě předtím, než začnete hrát, si můžete v nastavení hru optimalizovat k obrazu svému. Jedním z defaultně nastavených prvků, nad kterým jsem se zpočátku pozastavoval, je automatické střílení. Funguje to tím způsobem, že když se vám podaří namířit na nepřítele, vaše pistole automaticky vystřelí. I když se to může zdát jako velmi nevšední a nepraktické, tak po chvíli zjistíte, že ve skutečnosti je to možná ještě lepší, než kdybyste museli střelbu ovládat manuálně. Tento prvek lze v nastavení samozřejmě změnit, je to tedy pouze a jenom na vás. Kromě dalšího, klasického nastavení, si můžeme upravit grafickou stránku hry, jako například vypnout či povolit stíny, změnit rozlišení hry apod.

conduit3 conduit4

Samotná hra se ovládá stejně jako všechny ostatní FPS. Pokud jste tedy někdy hráli jakýkoliv díl série Modern Combat tak určitě víte, o čem mluvím. Kromě likvidace nepřátelských jednotek organizace Trust se utkáte také s mimozemšťany, v některých případech dost silnými. K jejich zabíjení můžete užívat rozdílné zbraně, které můžete sbírat z padlých nepřátel. Sám jsem se divil tomu, když jsem z prvního mrtvého emzáka mohl sebrat jeho mimozemskou zbraň. Maximálně u sebe můžete nosit 2 zbraně a libovolně je měnit. Na kratší vzdálenosti se mi osvědčila brokovnice a na delší zase sniperka. Pokud však chcete experimentovat, nic vám nebrání ve sbírání dalších podivných zbraní (jako mimozemská, či jakási elektrická). Mezi další, nedílnou součást vaší výbavy patří granáty. Celkem máte 3 druhy a to klasický, flashbang a radioaktivní, který dokáže vaše nepřátele vcucnout a roztrhat. Poslední díl výbavy je jakási multifunkční koule zvaná ASE. S tímto zařízením se dokážete nabourávat do počítačů, otevírat zapečetěné dveře či nacházet skryté místnosti a nápisy na zdech. Použití tohoto zařízení vypadá skutečně dobře. Typickým příkladem užití ASE jsou místnosti, ve kterých s jeho pomocí musíte hledat a aktivovat jednotlivé zámky zapečetěných dveří.

 conduit5 conduit6

Nyní něco k přestřelkám této hry. Jelikož se nepřátelé objevují velmi často a v hojném počtu, moc si u této hry neodpočinete (samozřejmě kromě sekvencí, kdy si hrajete s ASE). Zpočátku se budete cítit nesmrtelní a budete nabíhat do skupinek nepřátel bez obav o svůj život. Postupem času se jak vojákům, tak i mimozemšťanům začnou vylepšovat zbraně a také jejich brnění a vy tak budete nuceni začít hrát opatrněji, tzn. schovávat se za zdi apod. V některých pasážích musíte nejprve zneškodnit líhně mimozemšťanů, než se vydáte dále. Pokud tak neučiníte, budou se rodit další a další.

conduit7 conduit8

Na této hře je vynikající, že i po delším hraní není stereotypní, čehož jsem se zpočátku malinko obával. Kromě nových typů nepřátel se neustále více ponořujete do příběhu a zajímá vás, jak hra vlastně dopadne. Po grafické stránce toho nemůžu příliš vytknout. Některé momenty jsou zpracovány opravdu skvěle a to jak po vizuální, tak i hudební stránce. Jedinou výtkou je občasné zasekávání v okamžiku, kdy se ve hře objeví kouř (může být způsobeno Nexusem 7). Jinak hra šlape jako po másle a disponuje velkým množstvím framů za vteřinu.

The Conduit HD je vynikající střílečka, která přináší do světa FPS pro mobilní telefony/tablety něco nového. Tím je jakási větší volnost, na kterou nejsme u takovýchto Android her zvyklí. Pomyslný led mezi PC a Android hrami je tenčí a tenčí. Jen tak dále vývojáři!

The Conduit HD
High Voltage Software, Inc.
Verze 1.02 (21. 3. 2013)
Velikost 846 MB
2.3+


Zdarma


Video

The Conduit HD – nejlepší střílečka pro Android?

The Conduit HD - nejlepší střílečka pro Android?

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (28)