Tesla má bezdrátovou nabíječku a powerbanku v jednom. Podporuje Qi standard

bezdratova nabijecka tesla powerbanka

Kolem společnosti Tesla se v poslední době mluvilo hlavně ve spojení s tím, že Elon Musk zvažuje převedení na soukromou společnost. To se nakonec nestalo. Něco podobného, ale rozhodně dne v takovém měřítku, se dnes stalo na webu společnosti Tesla. Na malou chvíli se představila nová bezdrátová nabíječka Tesla a powerbanka v jednom, jenže na webu vydržela jen chvíli a poté byla odstraněna. Nicméně k dispozici jsou jak fotky, tak i parametry včetně ceny.

Bezdrátová nabíječka Tesla podporuje standard Qi

Nová bezdrátová nabíječka Tesla podporuje standard Qi, to znamená, že s ní půjde nabíjet většina telefonů, které bezdrátové nabíjení mají. Oproti klasickým nabíječkám je tu však jeden rozdíl, v těle se nachází i 6 000 mAh baterie, takže se dá využít i jako powerbanka. V tomto režimu už však ne bezdrátově, ale pouze přes kabel s USB-C nebo USB-A.

Webová stránka ukázala také to, že k dispozici budou dvě barevné varianty – černá a bílá. Jenže jsou zde dva problémy. Tím prvním je samozřejmě fakt, že se velmi rychle odstranila z webu, takže se přesně neví, kdy se představí. Tím druhým problémem je cena, podle webu Tesly má tato kombinace bezdrátové nabíječky a powerbanky stát 65 dolarů, což je v přepočtu s DPH cca 1 750 Kč. To je poměrně dost za takový typ zařízení.

Jak se vám líbí bezdrátová nabíječka / powerbanka Tesla?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

41dlPLHKt3L

[Test] Bezdrátová nabíječka Samsung

Ostatní Jan Olejník Jan Olejník
4 min. uložit na později

Komentáře (4)