Hraní na telefonu za dobré známky? Tencent zkouší novou rodičovskou kontrolu

tencent rodicovska kontrola

Pokud jste vyrůstali s videohrami po boku, velice pravděpodobně jste měli s rodiči “dohodu” o tom, že pokud budete mít ve škole dobré známky, tak budete moct hrát na PC či konzoli hrát více. A právě na tomto principu staví čínský gigant Tencent rodičovskou kontrolu, která by za dobré známky nebo například úklid v pokoji, odměnila dítě herními minutami.

Tencent zkouší nový způsob rodičovské kontroly

Jak řekl Ma Huateng ze společnosti Tencent, šlo by o takové digitální smlouvy. Dítě by výměnou za dobré známky či plnění různých úkolů, dostávalo hry a herní čas. A to samozřejmě Tencent her, které v domovské Číně hrají stovky milionů lidí.

rodicovska kontrola dite telefon

Právě Tencent hry jsou hodně oblíbené a děti se na nich stávají návykové. Došlo to tak daleko, že multiplayerové hry v Číně mají časové limity. Po konci limitu nemůže už dítě hru hrát, dokud se časovač neresetuje. Čínská vláda některé hry přirovnává k drogám, proto se Tencent snaží hledat nové způsoby, jak dostat hry k dětem i přes různá omezení.

Právě tato nová rodičovská kontrola je jedna z mnoha, která by mohla projít. Prozatím není jasné, kdy by se mohla objevit. Zároveň je jasné, že se bude týkat hlavně Číny. Mohlo by jít ale o inspiraci pro jiné společnosti. Například Apple již slíbil, že bude vylepšovat rodičovskou kontrolu, která by omezila využívání chytrých telefonů u dětí. Světová zdravotnická organizace (WHO) zvažuje, že zařadí do seznamu nemocí a chorob i závislost na mobilním telefonu.

Co říkáte na takovou rodičovskou kontrolu u telefonů? Myslíte, že bude mít úspěch?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)