V Číně se nejvíce kopírují telefony Samsung a Xiaomi

telefony xiaomi a samsung

Zatímco americký Apple je na napodobování svých přístrojů nesmírně háklivý a pro soudní spor stačí málo, v Číně je snaha napodobit své zařízení kvalitnější konkurenci na denním pořádku. Na čínském trhu naleznete telefony, které na první pohled připomínají velmi známé telefony, přitom stojí zlomek ceny. Tomu ale bohužel odpovídá povětšinou i výbava a kvalita zpracování. Společnost AnTuTu, která stojí za nejznámějším testovacím softwarem pro mobilní telefony, zveřejnila zajímavé statistiky. Z nich vyplývá, že celých 37,3 % kopií přístrojů napodobují telefony Xiaomi, na druhém místě s necelými 31 % pak smartphony od Samsungu.

Telefony Samsung a Xiaomi v “kopiích” vedou, uvádí AnTuTu

telefony xiaomi mi4 Poznáte, který přístroj je originál?

Terčem kopií jsou také telefony společností Huawei, HTC, ZTE, Coolpad či třeba Oppo, i když ve srovnání se dvěma jmenovanými společnostmi se jedná o znatelně menší podíl. Tato skutečnost tak trochu reflektuje situaci na čínském trhu, kde mezi sebou v prodejích opravdu soupeří především Samsung a Xiaomi. Není proto divu, že toho chtějí využít i další společnosti, i když, přiznejme si, ne přímo ukázkovým způsobem.

telefony xiaomi a samsung klony

zdroj: androidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)