Telefony s Androidem vám v budoucnosti zkontrolují i krev

telefony-s-androidem-zdravi-medicina

Nedávno Google získal zdravotnický startup s názvem Senosis Health. Patrně Google jednu jejich technologii dokáže využít a některé telefony s Androidem budou v budoucnosti umět zkontrolovat vaši krev.

Telefony s Androidem budou pomáhat s nemocemi

Pokud jste si všimli, Samsung se poslední dobou také zaměřuje na podobné zdravotní zařízení. Již dnes jsou schopny měřit srdeční tep nebo obsah kyslíku v krvi. Pozadu nezůstává ani Google. Rozhodl se totiž zakoupit startup Senosis Health.

Technologie Senosis Health vám pomocí fotoaparátu, blesku, seznoru akcelerometru a mikrofonu dokáže změřit po přiložení prstu obsah hemoglobinu v krvi. Ve skutečnosti se díky těmto informacím můžeme dozvědět, zdali nemáme problém s ledvinami, plícemi nebo dokonce i nádor.

HemaApp

HemaApp

V budoucnosti bude moct být tato technologie využita například k tomu, že budete posílat své údaje lékaři a nemusíte na některé kontroly chodit osobně. To využijí zejména lidé ve vzdálených oblastech. Vše samozřejmě bude záležet na přesnosti aplikace. Na jejím vylepšení už pracuje jedno z oddělení Googlu.

Využíváte již teď nějaké gadgety k měření například srdečního tepu?

Zdroj: androidauthority.com

Radek Toman
O Autorovi - Radek Toman

Býval dobrým školitelem jednoho nejmenovaného elektra, ale namísto toho, aby využili jeho znalosti, zabili vášeň k elektru, kterou miloval. Obviněn ze zrady nyní projíždí Světem… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (1)