Které telefony dostanou aktualizaci na Android 7.0 Nougat?

android_70_nougat_ico

Pojďme se společně podívat do virtuální křišťálové koule a z dosavadních informací, předpokladů a spekulací sestavit přehled telefonů, které dostanou aktualizaci na Android 7.0 Nougat.

Podobně jako před rokem se i letos blíží vydání nové verze úspěšného mobilního operačního systému Android. Spolu s ní také vyvstávají otázky majitelů snad všech zařízení: dostane můj telefon aktualizaci na Android 7.0 Nougat? Samozřejmě i v tomto směru platí, že nic není jisté, dokud to není oficiálně oznámeno. Přesto lze s poměrně vysokou mírou spolehlivosti odhadnout, kteří výrobci a jaké modely se dočkají připravované novinky.

Telefony Nexus

Začneme tím nejjednodušším: telefony Nexus sice nevyrábí samotný Google, ovšem stará se o jejich softwarovou podporu. Ten také na oficiální webu připravil seznam zařízení s termíny ukončení podpory. Google dal jasně najevo, že Nexusy budou dostávat nové verze systému po dobu minimálně dvou let, poskytovat zabezpečení a opravy chyb může o něco déle. V říjnu tohoto roku končí podpora telefonu Nexus 6 a tabletu Nexus 9. Loňským modelům Nexus 5X a Nexus 6P podpora končí v září 2017. Lze tedy předpokládat, že tato čtyři zařízení aktualizaci na Android 7.0 Nougat dostanou. Starší kousky, včetně Nexusu 5 a Nexusu 7 (2013), se už nejnovějšího systému oficiální cestou nedočkají. Dobrou zprávou je, že na zařízení Nexus 5 i Nexus 7 2013 lze poměrně snadno instalovat alternativní ROMky, takže je otázkou krátkého času, kdy se objeví neoficiální Android 7.0 pro tato zařízení.

 • Nexus 6 bude aktualizován na Android 7.0 Nougat.
 • Nexus 5X bude aktualizován.
 • Nexus 6P bude aktualizován.
 • Telefony Android One budou aktualizovány.
 • Tablet Nexus 9 bude aktualizován, to samé platí i pro Nexus Player.
 • Nexus 5, Nexus 7 (2013) a starší zařízení nebudou aktualizovány na Android 7.0 Nougat.
Nexus 5X aktualizaci na Android 7.0 Nougat dostane Nexus 5X aktualizaci na Android 7.0 Nougat dostane

Samsung

Samsung je největším hráčem na trhu s chytrými telefony na platformě Android. Prodává tolik telefonů, jako všichni ostatní výrobci dohromady. Lze předpokládat, že mnohé modely se dočkají updatu na poslední Android. Na druhé straně je (nejen) u Samsungu zvykem, že levnější modely aktualizace nedostávají.

Co se týká střední třídy, zde je nutné počítat s delší čekací dobou. Jako první dostávají update vždy letošní a loňské vlajkové lodě, teprve pak přicházejí na řadu ostatní modelové řady. S téměř naprostou jistotou můžeme předpokládat, že:

 • Galaxy Note 7 aktualizaci dostane.
 • Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge budou aktualizovány.
 • Galaxy Note 5 bude aktualizován na Android 7.0 Nougat.
 • Galaxy S6, S6 Galaxy Edge a Galaxy S6 Edge+ se také Nugátu dočkají.

Nad ostatními modely visí v těchto okamžicích velký otazník. Rozhodovat bude nejen hardwarová výbava, ale také počet prodaných kusů a náročnost softwarových úprav. Můžeme předpovídat, že dříve či později unikne na Internet neoficiální časový harmonogram se seznamem telefonů, které se kýžené aktualizace dočkají.

Nedávno představený Galaxy Note 7 se Nugátu dočká brzy Nedávno představený Galaxy Note 7 se Nugátu dočká brzy

LG

Asi největší konkurent Samsungu z Jižní Korey se snaží získat pozornost. Zatím se mu to povedlo chystaným modelem V20, který bude mít Android 7.0 Nougat hned po rozbalení krabičky. Novopečení majitelé tak nebudou muset na Nugát čekat. Představení proběhne 6. září. Můžeme předpokládat, že aktualizace dalších modelů pak na sebe nedají dlouho čekat.

 • LG G5 dostane aktualizaci určitě.
 • V případě LG G4 je update na Nugát tak trochu otázkou, ale předpokládali bychom ji.
 • Podobně je na tom i loňský LG V10, nicméně i v tomto případě bychom aktualizaci čekali.

LG G4 se jeví jako jeden z těch telefonů, který by si aktualizaci určitě zasloužil. Má pěknou obrazovku, líbivý design, ale potýkal se s mnohými problémy s hardwarem i softwarem. Pokud by si výrobce dal na nové verzi záležet, dost možná by mohla vychytat řadu much a mušek tohoto jinak podařeného kousku.

Také majitelé LG G5 se mohou těšit na aktualizaci Také majitelé LG G5 se mohou těšit na aktualizaci

Motorola/Lenovo

Motorola určitě neudělá stejnou chybu jako minule a nebude slibovat aktualizace, se kterými si není 100% jistá. Předejde tím naštvanosti zákazníků, kteří se pochopitelně mohou cítit naštvaní, neboť z jejich pohledu jim výrobce vlastně lhal.

 • Moto Z (všechny varianty) budou aktualizovány.
 • Moto G4 bude aktualizována na Nugát.
 • Moto X Play a Moto X Style aktualizaci dostane.

Lenovo se však hodlá orientovat na budoucnost, takže modely vydané před tím, než koupilo Motorolu, většinou zůstanou mimo oblast zájmu. Dobrou zprávou je, že Lenovo by mělo být schopno uvolnit aktualizace v krátké době. První zákazníci by se jich tak mohli dočkat možná už před Vánocemi.

Motorola Moto Z dostane Android 7.0 Motorola Moto Z dostane Android 7.0

HTC

HTC je zatím jediným velkým výrobcem, který oficiálně oznámil modely, jenž hodlá aktualizovat na Android 7.0. Jak jsme informovali v aktualitě, nejnovější verze systému se dočkají modely:

 • One M9
 • One A9
 • 10

Dosud sice nebylo oficiálně potvrzeno, že výrobcem letošních Nexusů bude HTC. Pokud se to potvrdí, znamenalo by to, že mělo dostatek času na důkladné prozkoumání kódu Nugátu. Tím pádem může znát překážky, které by mohly stát v cestě při aktualizaci staršího hardwaru. Dočkat by se mohla přinejmenším vyšší řada Desire, ale k tomu se výrobce zatím nevyjádřil.

Předpokládá se, že výše uvedené telefony by mohly dostat Android 7.0 Nougat do dvou měsíců od vydání finálního kódu. Mluvíme tedy o listopadu tohoto roku.

Jasným adeptem na aktualizaci je HTC 10 Jasným adeptem na aktualizaci je HTC 10

Huawei

V případě značky Huawei již stačila uniknout beta verze Androidu 7.0 pro jeho vlajkovou loď P9. U té je tedy aktualizace prakticky jistá. Čínský výrobce také pracuje na úpravách své grafické nadstavby EMUI, která by měla implementovat nové funkce a přinést mnohá zjednodušení.

 • P9 aktualizaci na Android 7.0 dostane.
 • Telefony Mate 8 and the P8 s pravděpodobností hraničící téměř s jistotou se také Nugátu dočkají.
 • Dalším zařízením, které dostane update, bude Honor 5X.

V tomto případě očekáváme brzkou aktualizaci hlavních modelů, méně pravděpodobně pak vidíme aktualizování nižších modelových řad. Pokud se vůbec Nugátu dočkají, předpokládali bychom citelné zpoždění. Na druhé straně se ale Huawei stává stále silnějším konkurentem velkých hráčů, což by mohlo znamenat také rychlejší aktualizace.

Nugátu se má dočkat Huawei P9 Nugátu se má dočkat Huawei P9

Kdo ještě dostane Android 7.0 Nougat?

S více než třinácti tisíci modely nespočtu výrobců se samozřejmě nedá vytvořit kompletní seznam všech zařízení, která se dočkají aktualizace. Na závěr si tedy dovolíme vytáhnout ještě několik zajímavých kousků, které stojí za pozornost:

 • OnePlus 3 bude aktualizován na Nougat, ale zdaleka ne tak rychle, jak by jeho uživatelé chtěli.
 • NVIDIA Shield TV bude aktualizován, také Shield Tablet update dostane, ale zde je nutné počítat se zpožděním.
 • ZTE Axon 5 aktualizaci dostane.
 • Sony by měla připravit aktualizace pro letošní řadu vlajkových lodí Xperia X. Dočkat by se měly také Xperie Z5 a soudě z dostupnosti beta verze také Xperia Z3.
 • Xiaomi se zaměří na stávající modely, kde se předpokládá uvolnění aktualizací za šest až osm měsíců.
Nepochybně se dočká Sony Xperia X Performance Nepochybně se dočká Sony Xperia X Performance

Zdroj: androidcentral.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (34)