Telefon Xiaomi Mi3 se Snapdragonem 800 v benchmarku AnTuTu neoslnil

xiaomi_mi3_ico

Jistě nemusíme připomínat, že v září oznámil čínský výrobce Xiaomi svou novou vlajkovou loď Mi3. Zařízení existuje ve dvou verzích, lišících se osazenými procesory – první variantu, určenou pro čínský trh, pohání NVIDIA Tegra 4, mezinárodní verze je pak založena na čipu Qualcomm Snapdragon 800. Ještě nedávno přitom nejen po Internetu kolovaly zvěsti, že verze se Snapdragonem ještě ani není ve výrobě. To ale nezabránilo tomu, aby se Xiaomi Mi3 s tímto procesorem objevil v benchmarku AnTuTu, což znamená, že existuje přinejmenším funkční prototyp tohoto mobilu.

Výsledky Xiaomi Mi3 v AnTuTu Benchmark Výsledky Xiaomi Mi3 v AnTuTu Benchmark

Čínská novinka nasbírala v prvním testu “jen” 32 666 bodů, ve druhém o něco solidnějších 36 294 bodů, což ale není pro Snapdragon 800 žádný převratný výsledek. Možnou příčinou je, že v testovaném kusu byl slabší čip MSM8974, zatímco s procesorem MSM8974AB, na který Xiaomi čeká (což je patrně důvodem zpoždění), by mohly být výsledky ještě o něco lepší. Lze předpokládat, že finální verze Xiaomi Mi3 “vyšplhá” v žebříčku o nějaké ty příčky výše.

Výsledky Xiaomi Mi3 v AnTuTu Benchmark Výsledky Xiaomi Mi3 v AnTuTu Benchmark

Další zajímavostí je, že na testovaném telefonu běžel Android ve verzi 4.3, zatímco již prodané telefony mají Android 4.1, což by mohlo naznačovat brzkou aktualizaci.

Xiaomi Mi3 bude mít Android 4.3 Xiaomi Mi3 bude mít Android 4.3

Zdroje: GizChina, MobilTelefon a JTGeek.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)