Telefon Xiaomi Mi3: 5 bodů, kterými vás dostane

xiaomi-mi3-08

Ve včerejším článku jsme si ukázali, jaké slabiny sužuje jinak skvělý přístroj Xiaomi Mi3. Dnes budeme naopak přístroj chválit a povíme si, v čem tento hbitý Číňan vyniká a proč je považován za nejlepší přístroj planety.

1) Nekompromisní výkon díky rychlejší verzi Snapdragonu 800

Xiaomi si dává záležet, aby aktuální model řady Mi držel krok s těmi nejlepšími a nabízel nejvyšší výkon na trhu. Zatím se to vždy dařilo a především modely Mi2 a Mi2S se zařadily díky svému hardwaru a skvěle odladěnému systému na špičku všech tabulek a udávaly tempo. Ne jinak tomu je i v případě třetího pokračování této řady. Podobně jako vlajková loď společnosti Samsung, model Galaxy S4, který se prodává ve dvou verzích, i Mi3 nabídne dvě čipová řešení. Čínský výrobce neponechal nic náhodě a do svého přístroje vsadil dvě nejvýkonnější a konkurenční řešení na trhu – Snapdragon 800 od Qualcommu a Tegru 4 od Nvidie. Jelikož bude výkonnější verze se Snapdragonem 800 podporovat i naši 3G síť (technologie WCDMA), pojďme se zaměřit spíše na tuto variantu.

Nový Snapdragon není úplnou novinkou a Xiaomi Mi3 rozhodně není první přístroj, ve kterém běsní toto čtyřjádrové monstrum. Stejný pohon dostala do vínku také třeba nová Xperia Z Ultra či Z1, LG G2 nebo Samsung Galaxy Note 3. Mi3 dostalo ovšem vylepšenou verzi s označením 8974AB, která přináší zvýšení taktů a logicky  i výkonu. Frekvence procesoru tak povyrostla o 100 MHz na 2,3 GHz, grafický akcelerátor Adreno 330 běží na 550 MHz (oproti 450) a také paměťové moduly jsou nyní rychlejší – 933 MHz vs. 800 MHz.

Zařízení s tímto čipem se nám již do rukou dostalo a můžeme s klidným svědomím říci, že je výkonu na rozdávání.

snapdragon-vs-tegra

2) Skvělý systém Android MiUi v5

Ačkoliv jsme tento systém v minulém článku uváděli mezi negativa, dnes MIUI naopak pochválíme. Pokud totiž nepatříte mezi uživatele, kteří dávají na první pohled, a nevadí vám obětovat nějaký ten čas pro poznání nového prostředí, MIUI si zkrátka zamilujete. Upravený Android vám nabídne spoustu nových funkcí a nové prostředí, které je navíc promyšlené a intuitivní . A to není vše. Díky tomu, že za zrodem tohoto softwaru stojí samotné Xioami, setkáváme se skvělou optimalizací, která se promítne v bleskových reakcích, plynulosti a stabilitě celého přístroje. Ne nadarmo jsou právě modely od Xiaomi srovnávány s přístroji řady Nexus. Xiaomi navíc nabízí spolehlivou podporu pro tento systém a přístroje se dočkávají každý týden nové OTA aktualizace.

Okolo tohoto systému se navíc vytvořila obrovská komunita, takže pokud vás něco okolo pozměněného Androidu zajímá nebo jste narazili na nějaký problém, určitě se bude kam obrátit.

minimalwood2

3) Nádherný design a kvalitní zpracování

Design je čistě subjektivní záležitost a nemůžeme tak jednoznačně říci, že je vzhledově zařízení nádherné, ale našemu redakčnímu oku se zkrátka moc líbí. Trochu nám nový model připomíná konkurenční přístroje od společnosti Nokia, ale to rozhodně není nic špatného, neboť tento koncept si spousta uživatelů velmi pochvaluje. A dokonce i z reakcí našich čtenářů je cítit, že se nové Xiaomi líbí. Posuďte sami.

Xiaomi-Mi3 (10)

xiaomi-mi3-2

Stejně tak musíme pochválit čínské inženýry za kvalitní zpracování, kterým alespoň předchozí modely oplývaly. A není jediný důvod, proč by tomu mělo být v tomto případě jinak.

4) Bohatá hardwarová výbava

U tak výkonného zařízení nesmí logicky zaostávat ani další elektronické součástky uvnitř. Velice důležitou součást celého telefonu tvoří tvoří 5″ IPS displej s Full HD rozlišením, za jehož zrodem stojí společnost Sharp. K rychlému procesoru se navíc ještě přidávají rychlé paměťové moduly s velikostí 2 GB, což by mělo stále stačit na všechny náročné operace. Nechybí ani 13MPx fotoaparát, o jehož kvalitách zatím nic nevíme, ale po vzoru předchozích modelů to rozhodně nebude žádná ostuda, což hlásají také papírové specifikace – senzor Sony IMX135, světelnost F2,2 a duální LED. Zařízení drží při životě akumulátor s příjemnou kapacitou 3030 mAh, a i když by se nám líbilo číslo začínající číslovkou 4, i s touto hodnotou jsme spokojeni. Větší baterie by totiž nejspíše nešla do tak tenkého těla vměstnat.

A co velikost interní paměti? Výrobce nabídne dvě varianty – 16GB a 64GB. Když si uvědomíme, že přístroje nenabídne slot pro MicroSD kartu, je asi jasné, že 16 GB je na tak skvěle vybavený smartphone dost málo, a proto se přikláníme spíše k 64GB variantě, která již nabídne dostatek prostoru i pro ty nejnáročnější uživatele.

xiaomi-mi3-08

5) Velmi nízká cena

A to nejlepší na konec – cena. Jsme si jisti, že pokud jste o tomto přístroji nikdy dříve neslyšeli a přečetli jste si jednotlivé body z našeho článku, tipujete cenu daleko nad hranicí 10 000 Kč. V tom se ale mýlíte – strategie čínského výrobce se v tomto ohledu naprosto rozchází s ostatními výrobci. Xiaomi nabízí své produkty za co nejnižší ceny, které se téměř blíží výrobním nákladům. 16GB model tak v Číně pořídit již za 1999 juanů, za 64 GB úložného prostoru vytasíte z peněženky rovných 2499 juanů. Nejspíše vás tato čísla nijak neoslnila, ale vězte, že  přepočet na koruny vám vykouzlí úsměv na tváři – 6 500 Kč, respektive 8 000 Kč! Musíme samozřejmě počítat s tím, že český zákazník u nás za takové peníze tento smarthpone rozhodně nesežene (nejspíše se připočte poštovné a DPH), ale stejně bychom se mohli reálně dostat někam k 10 000 Kč, což je opravdový luxus.

mi3h

[aps_product_sz image=“https://www.svetandroida.cz/wp-content/plugins/sz-catalog-extend/catalog-default.png“ title=“Katalog Android zařízení“ subtitle=“Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání…“ desc=“Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.“ button=“Zobrazit katalog“]

V čem zaujal vás model Xiaomi Mi3?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (62)