Telefon Xiaomi Mi A1: Čistý Android a duální fotoaparát v prvním pohledu

Telefon Xiaomi Mi A1

Společnost Xiaomi a čistý Android, taková kombinace byla ještě před časem nepředstavitelná. Telefon Xiaomi Mi A1 se však zařadil do programu Android One, a tak se v takový smartphone proměnil. Podívali jsme se na něj v prvním pohledu.

Telefon Xiaomi Mi A1: Převlečený model Mi5X s LTE

Hardwarově pro nás není telefon žádnou neznámou, protože A1 vychází z modelu Xiaomi Mi5X. Hlavní rozdíl je především v systému, kdy Mi5X dostává tradiční nadstavbu MIUI od výrobce, zatímco Mi A1 dostala čistý Android. Další veledůležitou změnou je podpora LTE i na frekvenci 800 MHz, což láká především tuzemské uživatele. Plná podpora LTE u řady Mi od Xiaomi je totiž bohužel stále velmi vzácná. Možná se ale blýská na lepší časy.

 

Telefon Xiaomi Mi A1 se zařadí do střední třídy, což napovídá i cena okolo 7 tisíc korun. Za tu dostanete 5,5″ Full HD displej, osmijádrový čip Qualcomm Snapdragon 625, 64GB úložiště, 4GB RAM paměť, slot pro paměťovou kartu či třeba infraport. Menším zklamáním může být baterie s kapacitou 3080 mAh. Xiaomi totiž dokáže prodávat smartphony i s baterií o 1000 mAh větší, jak dokazuje řada Redmi a Redmi Note.

Xiaomi Mi A1 – první pohled

Xiaomi Mi A1 - první pohled

Xiaomi Mi A1 v našich očích spojuje sympatickou kovovou konstrukci, rozumný hardware a čistý Android. Cena je sice možná vyšší vzhledem k tomu, že Redmi Note 4 LTE s podobnou výbavou (horším fotoaparátem, ale větší baterií) stojí o 2 tisíce méně. Na druhou stranu se může stát skvělou volbou pro ty, kteří dychtí po čistém a aktualizovaném Androidu, ale nechtějí utrácet za drahé Pixely od Googlu. Plnohodnotnou recenzi Xiaomi A1 již pro vás chystáme a již brzy se na ni můžete těšit.

[aps_product_sz id=”451663″]

Líbí se vám telefon Xiaomi Mi A1?

Xiaomi telefon koupíte brzy i na Beryko.cz.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)