Telefon Sony Sirius: nový král se Snapdragonem 805 a 2K rozlišením již na CES 2014

S blížícím se veletrhem CES 2014 se objevuje stále více informací o nově připravovaných zařízeních. Společnost Sony se v loňském roce rozhodla představit svůj vlajkový model hned dvakrát, nejinak tomu bude pravděpodobně i letos. První vlajkovou loď se, podle nejnovějších informací, chystá Sony představit již během následujících dnů a to i přesto, že Xperia Z1 převzala nadvládu teprve v září. Technologie postupuje příliš rychle a japonský výrobce tak nechce nechat nic náhodě.

Sočasná vlajková loď - Sony Xperia Z1 Současná vlajková loď – Sony Xperia Z1

Nový “král” rodiny Xperia nese kódové označení Sirius. Ten bude, podle spekulací, vybaven 5,2palcovým displejem s rozlišením 2 460 x 1 440 obrazových bodů. O výkon se postará nejvýkonnější procesor od Qualcommu, konkrétně čtyřjádrový Snapdragon 805, kterému budou k dispozici 3 GB operační paměti. Zadní fotoaparát by měl být stejný jako v případě Xperia Z1, nabídne tak rozlišení 20,7 Mpx a optiku G-Lenz. Telefonu bude dodávat energii baterie s kapacitou 3 500 mAh. Operační systém Android bude, jak se u nové vlajkové lodi sluší, v nejnovější verzi 4.4 KitKat. Podle dříve uniklých informací se dá předpokládat, že Xperia Sirius (Z2) bude dostupná s 16 nebo 32 GB vnitřní paměti s možností rozšíření pomocí microSD karet. Samozřejmostí je W-Fi, Bluetooth, NFC, GPS/GLONASS a také podpora LTE. Předpokládá se také zvýšená odolnost proti vodě a prachu.

Dalšího telefonu bychom se měli dočkat již v květnu, to má Sony představit model s kódovým označením Canopus. Bohužel zatím neexistují žádné informace o hardwarové výbavě, a tak není jasné zda se bude jednat o novou vlajkovou loď nebo například o nový tabletofon.

Pokud Sony opravdu nový model Sirius představí, stane se tak 7.ledna ve 2:00 našeho času, na kdy je naplánována tisková konference.

 

Zdroj: GSMArena

Filip Valtr
O Autorovi - Filip Valtr

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)