Telefon Samsung Galaxy S5 mini – HD displej a vodotěsná konstrukce?

telefon-samsung-galaxy-s5-mini

Nejvýkonnější a nejvybavenější přístroj od Samsungu, model Galaxy S5, byl již představen a dokonce naší redakcí řádně otestován (více v recenzi Telefon Samsung Galaxy S5 – evoluce, nikoli revoluce (recenze)). Blíží se ovšem představení menšího brášky. Telefon Samsung Galaxy S5 mini byl již několikrát na našem webu zmíněn a dnes server SamMobile přinesl další informace o jeho výbavě.

Již dříve byl potvrzen 4,5″ Super AMOLED displej, ale počítalo se s qHD rozlišením. Nové zprávy naznačují, že bychom se přeci jen měli dočkat HD rozlišení, což vítáme. Telefon Samsung Galaxy S5 mini bude poháněn čtyřjádrovým procesorem (nejspíše Snapdragonem řady 400), hodnota paměti RAM se usídlila na 1,5 GB, vnitřní na 16 GB a baterie nabídne kapacitu 2100 mAh. Ve výbavě nalezneme rovněž 8Mpx fotoaparát vzadu a infračervený port pro ovládání dalších přístrojů.

Telefon Samsung Galaxy S5 mini Předchůdce Samsung Galaxy S4 mini je povedený telefon. Trápila ho jen cena

Telefon Samsung Galaxy S5 mini – počítá se s vodotěsnou konstrukcí

Otázka visí nad odolností konstrukce a nad dalším vybavením, kterým se pyšní model Galaxy S5. Ačkoliv to jistě nevíme, doufáme a tak trochu počítáme s tím, že si telefon Samsung Galaxy S5 mini připíše certifikaci IP67 jako jeho starší bráška. Žádná zmínka nepadla ani o senzorech srdečního rytmu a snímači otisků prstů. V tomto případě se spíš přikláníme k tomu, že model S5 Mini tyto přidané hodnoty nenabídne.

Telefon Samsung Galaxy S5 mini – specifikace

  • Displej: 4,5 palce, Super AMOLED displej
  • Rozlišení: 1280 x 720 px
  • Procesor: čtyřjadrový (nejspíše Snapdragon 410)
  • RAM: 1,5 GB
  • Vnitřní paměť: 16 GB + microSD karty
  • Fotoaparát: 8Mpx zadní, 2Mpx přední

O ceně či dostupnosti zatím nemáme žádné detailnější informace. Je ale velmi pravděpodobné, že se budou postupně objevovat.

Zaujal vás telefon Samsung Galaxy S5 mini, který se – doufejme – brzy předvede oficiálně?

 zdroj: sammobile.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)