Telefon Samsung Galaxy Note 3 Neo: specifikace, fotografie, výsledky benchmarku

Samsung-Galaxy-Note-3-front-back.jpg-640×488

Již nějakou dobu se spekuluje nad tím, že jihokorejský gigant Samsung připravuje odlehčenou verzi svého tabletofonu Galaxy Note 3. Ta by měla dostat přídomek Neo a samozřejmě nižší cenovku. Vzhled bude vycházet z Galaxy Note 3, kdežto výbava se blíží spíše předchozí verzi Galaxy Note 2. V tuto chvíli koluje na internetu už velké množství informací, včetně specifikací, fotografií a výsledků z benchmarků. Dá se tak tvrdit, že spíše než o spekulace se jedná o špatně utajené informace ze strany Samsungu. Pojďme si tedy připravovaný tabletofon Galaxy Note 3 Neo blíže představit.

Galaxy Note 3 Neo (vlevo) vs. Galaxy Note 3 (vpravo) Galaxy Note 3 Neo (vlevo) vs. Galaxy Note 3 (vpravo) Galaxy Note 3 Neo (vlevo) vs. Galaxy Note 3 (vpravo)

Většina výbavy je opravdu shodná s Galaxy Note 2. Na přední straně se nachází 5,5palcový displej s rozlišením 1 280 x 720 px a technologií Super AMOLED. Fotoaparát na zadní straně má rozlišení 8 Mpx. Operační paměť má velikost 2 GB, vnitřní paměť potom 16 GB. Shodná je také kapacita baterie, tedy 3 100 mAh.

První velká změna je patrná při pohledu na informace o procesoru. Ten je v případě Galaxy Note 3 Neo šestijádrový. Konkrétně se jedná o dvě výkonná jádra Cortex-A15 s taktem 1,7 GHz a čtyři úsporná jádra Cortex-A7 s taktem 1,3 GHz. Jak napovídají výsledky a informace z oblíbeného benchmarku AnTuTu, dá se předpokládat, že všechny jádra mohou pracovat současně. Konečný výsledek testu byl 29 382 bodů a Galaxy Note 3 Neo by tak měl být dokonce výkonnější než Galaxy S4 a o mnoho výkonnější než zmiňovaný Galaxy Note 2.

Samsung Galaxy Note 3 Neo - Antutu BenchmarkSamsung Galaxy Note 3 Neo - Antutu BenchmarkSamsung Galaxy Note 3 Neo - Antutu BenchmarkSamsung Galaxy Note 3 Neo - Antutu Benchmark

Z další výbavy můžeme zmínit WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, NFC nebo například 2,1 Mpx čelní fotoaparát a podporu microSD karet. Zařízení bude dostupné ve dvou variantách, z nichž jedna bude podporovat LTE a druhá pouze 3G sítě. Samozřejmostí u řady Note je přítomnost pera S-Pen. Galaxy Note 3 Neo bude mít také k dispozici všechny funkce z Galaxy S4 / Note 3, jako například Multi Window, Screen Write, Action Memo, Scrapbook, S Finder a mnoho dalších. Zadní kryt má opět povrchovou úpravu imitující kůži a to včetně prošití na okrajích. Vše poběží na Androidu 4.3 Jelly Bean s grafickou nadstavbou TouchWiz.

Samsung Galaxy Note 3 Neo by podle všech spekulací měl být představen příští měsíc na veletrhu MWC v Barceloně.

Zdroj: SamMobile

Filip Valtr
O Autorovi - Filip Valtr

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (38)