Telefon jako palubní počítač – z kickstarteru přichází OBDLink MX Wi-Fi

OBDLink MX WiFi_cover

Máte auto, které nemá palubní počítač? Zajímá vás jak vaše auto funguje, nebo naopak jaký má problém, aniž byste museli ihned do servisu? Na serveru Kickstarter, na kterém lidé shánějí finanční podporu pro své projekty, se před několika dny objevilo velice zajímavé zařízení. Jedná se o OBDLink MX WiFi, což je malý chytrý konektor určený pro zasunutí do standardní autozástrčky OBD-II, která umožňuje přístup k diagnostice automobilu. Po připojení se OBDLink MX WiFi promění v zabezpečený přístupový bod WiFi. Připojením smartphonu s Androidem, iOs, Windows Phone nebo počítače do takto vzniklé WiFi sítě se rázem váš telefon/počítač stane mozkem auta. Kromě klasických údajů o rychlosti, spotřebě atd. se budete moci podívat i na diagnostická data, která jsou běžně přístupná až po připojení na počítač v servisu za nemalé peníze. Podporovaná auta vám dokonce umožní použít telefon vybavený dodávanou obslužnou aplikací použít, jako dálkový ovladač k některým elektronickým funkcím auta. Například lze stahovat okénka, zamykat a odemykat auto nebo otevřít kufr.

OBDLink MX WiFi (1)

OBDLink MX WiFi by mohl být zajímavý i při nákupu ojetého vozidla, kde byste si mohli jednoduše a rychle sami ověřit stav vozu před nákupem.

OBDLink MX WiFi

Zástrčka OBD-II je závazná pro výrobce evropských vozů s benzínovým motorem už od roku 2000 a pro vozy s naftovým motorem od roku 2003, takže je velice pravděpodobné, že je vaše auto tímto konektorem vybavené.

OBDLink MX in action with OBDLink, obdCANex, DashCommand, and Torque Android apps!

OBDLink MX in action with OBDLink, obdCANex, DashCommand, and Torque Android apps!

Tuto vychytávku si zatím můžete objednat pouze na stránkách projektu za pouhých 79 dolarů (cca. 1600 korun) včetně poštovného kamkoliv po světě, prodejní cena pak bude 119 dolarů (cca.  2400 korun). Projekt už získal téměř 175 tisíc dolarů což je pětinásobek požadované s cílové částky, takže bude určitě realizován.

zdroj: Kickstarter, Wikipedia

Ondřej Mika
O Autorovi - Ondřej Mika

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (40)