Telefon Huawei P9 překonal metu 10 milionů vyrobených kusů

Telefon Huawei P9

Huawei pokořil další velký milník. V tiskové zprávě společnost oznámila, že telefon Huawei P9 a P9 Plus překonal hranici deseti milionů odeslaných kusů do obchodů po celém světě. To ho řadí mezi nejpopulárnější telefony roku.

Huawei je více a více populárnější

Společnost také oznámila, že ve třetím čtvrtletí dodala celkem 33,59 milionů chytrých telefonů, což je nárůst o 23 procent oproti stejnému období v minulém roce. Přibližně 44 procent z těchto telefonů pak patří mezi vyšší střední třídu a vlajkové lodě. Zvýšil se také podíl společnosti na trzích.

Huawei P9 logo

Podle tiskové zprávy mají ve 30 zemích podíl na trhu větší než 15 procent. V dalších 20 zemích je podíl Huawei telefonů dokonce vyšší než 20 procent. Co je ale podle Huaweie hlavní, je to, že zaznamenávají průlom na hlavních evropských trzích, jako je Velká Británie, Francie a Německo. Čínská společnost se i u nás stává stále více a více populárnější, jeden z důvodů může být i agresivní cenová politika, kdy jsou jejich telefony většinou levnější než zařízení ostatních velkých značek.

Myslíte, že popularita této čínské značky ještě poroste? Vlastníte telefon Huawei P9?

Zdroje: androidauthority.com, TZ.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)