Telefon HTC One Max možná vyjde se starším procesorem Snapdragon S4 Pro. Qualcomm nestíhá vyrábět

htc-one

Před dvěma dny se tento chystaný velikán od HTC opět objevil na internetu a vy jste si tak mohli v naší novince pořádně prohlédnout, jak bude vypadat. Dnes unikla další fotografie, která zobrazuje tento přístroj vedle oblíbeného modelu Galaxy Note II. Stejně tak se již delší dobu proslýchá, že by model One Max neměl přijít s nejsilnějším procesorem na trhu (Snapdragonem 800), ale bude možná osazen slabším řešením v podobě již trochu staršího Snapdragonu S4 Pro. Vypadá to jako utopie, že by právě HTC mělo u svého přístroje sáhnout ke staršímu čipu, když konkurence je na tom daleko lépe a nebude jí tak stačit, že? Nabízí se ovšem jedno vysvětlení – společnost Qualcomm, která za Snapdragonem 800 stojí, nemá letos příliš velkou konkurenci, a tak byli nuceni největší výrobci sáhnout právě k tomuto řešení. Snapdragon 800 tak nalezneme například v Xperiích Z Ultra a Z1, Galaxy Notu 3, LG G2 či třeba Xiaomi Mi3. To samozřejmě znamená, že Qualcomm musí vyrábět o sto šest a je tedy velmi pravděpodobné, že nestíhá uspokojit poptávku. A pokud bylo HTC jako jedno z posledních, kteří smlouvu s Qualcommem uzavřeli, je možné, že na chystaný model prostě čipy nezbyly. Je samozřejmě také otázkou, proč nesáhne HTC po Snapdragonu 600, který je stále výkonnější než S4 Pro a má jej vyzkoušený ve svém modelu One.

HTC-One-Max-naast-Galaxy-Note-3-674x325

Ačkoliv tuto zprávu přineslo několik odlišných zdrojů, oficiálně potvrzené od HTC to zatím samozřejmě nemáme. Je tedy možné, že se nakonec One Max se Snapdragonem 800 objeví a když ne hned po uvedení, tak v nějaké další revizi.

Pokud by se tato zpráva potvrdila, mohl by (a měl by) One Max zaútočit především nižší cenou než třeba konkurenční Galaxy Note, protože jinak by se dalo o úspěchu pochybovat.

zdroj: androidheadlines.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)