Chystaný telefon HTC One M8 Prime: to nejlepší ze Tchaj-wanu

htc_one_m8_prime_ico

Před týdnem vás kolega Honza Tipmann ve článku HTC chystá telefony M8 Mini a M8 Prime poprvé stručně informoval o údajných záměrech tchajwanského výrobce mobilních telefonů. Společnost HTC, stejně jako její velký konkurent Samsung, hodlá ještě v tomto roce představit nejmodernější verzi svého nejlepšího modelu HTC One M8. Novinka se má jmenovat HTC One M8 Prime a médii je označována jako “super vlajková loď”. Předpokládaný termín představení je “někdy v září”.

Chystaný telefon HTC One M8 Prime bude vylepšenou verzí One M8 Chystaný telefon HTC One M8 Prime bude vylepšenou verzí One M8

Patrně vás budou zajímat technické parametry – vězte tedy, že HTC One M8 bude mít obrazovku velkou 5,5″ s rozlišením 2560 x 1440 obrazových bodů, čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 805 APQ8084 na 2,3 GHz a 3 GB operační paměti. Aplikacím a datům bude k dispozici 16 GB interního úložiště, které půjde dále rozšířit paměťovými kartami formátu microSD. Zásadní novinkou má být také vícerežimový modem Qualcomm MDM9x35, podporující datové přenosy v sítích LTE-A na rychlosti až 300 Mbit/s.

HTC One M8 Prime se také dočká inovovaného a lepšího hlavního fotoaparátu, který bude duální s rozlišením 18 Mpx a 5 Mpx, přičemž ve výchozím režimu bude telefon snímat scénu 5Mpx optikou. Při připojení k počítači jistě udělá radost podpora USB 3.0.

Chystaný telefon HTC One M8 Prime bude vylepšenou verzí One M8 Chystaný telefon HTC One M8 Prime bude vylepšenou verzí One M8

Velkou otázkou je, kolik bude takto “našlapaný” telefon stát peněz – je totiž takřka jisté, že se bude jednat o nejdražší zařízení v portfoliu HTC.

Každopádně je téměř jasné, že letošní léto a podzim se ponese ve znamení QHD obrazovek – kromě HTC chystají své koně také LG v podobě G3 a Samsung s modelem Galaxy S Prime či Galaxy F.

Zdroje: Hi-Tech, Phones Review, HTC Soku, Geeky Gadgets, Phone Arena.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)