Telefon od Amazonu bude disponovat 6 kamerami

amazon-tablet

Amazon se rozhodl vydat do pro něj zatím neprobádaných vod a chystá tak svůj první smartphone s Androidem. Úspěch s tablety a čtečkami Kindle byl velký, a tak není potřeba dlouho váhat nad tím, jestli se nepokusit o podobný úspěch i na poli chytrých telefonů. Telefon zaujme především nízkou cenou a také šesticí kamer.

Fotit všemi kamerami naštěstí ale opravdu nebudeme. Pro focení jsou určené standardní kamery na přední a zadní straně telefonu. Zbylé čtyři budou sloužit pro gesta, kterými budeme telefon ovládat. Čtyři kamery pro ovládání telefonu budou umístěné na přední straně telefonu nad a pod displejem. Telefon od společnosti Amazon by měl disponovat displejem o velikosti 4,7 palce s rozlišením 720p (HD). Uvnitř telefonu nalezneme čtyřjádrový procesor Snapdragon od Qualcomm, kterému bude dopomáhat 2GB RAM. Zadní fotoaparát z továrny Sony by měl dosahovat rozlišení 13 Mpx. Svými specifikacemi se tak zařadí do střední třídy telefonů.

Amazon

Další informace o telefonu, u něhož zatím nevíme ani jeho název, prozatím nemáme, ale je pravděpodobné, že telefon bude obsahovat nadstavbu podobnou v tabletech Kindle Fire, která výrazně upravuje systém telefonu, tedy Android. Telefon se podle spekulací má dostat na trh v třetím kvartále tohoto roku za prozatím nezveřejněnou, byť nejspíše nízkou, cenu. Jsme velmi zvědavi, jak se telefon bude skrze gesta ovládat.

Zdroj: gmsarena.

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

paypal

Podrobný návod, jak zprovoznit PayPal

Návody Jan Olejník Jan Olejník
5 min. uložit na později
No Image-02

Noste své knihy v kapse

Aplikace Michal Mátl Michal Mátl
10 min. uložit na později
amazon

Vánoce 2017: Tipy na dárky z Amazonu

Články Vašek Švec Vašek Švec
5 min. uložit na později

Komentáře (8)