Kdy se dočkáme 10 GB RAM pamětí v telefonech? Nebude to tak brzy, jak se čekalo

10 gb ram telefon

Mobilní telefony, které jsou na trhu, mají maximálně 8 GB paměti RAM a možná to nějakou chvíli ještě tak zůstane. Více paměti totiž potřebuje i více místa pro modul a zrovna volné místo uvnitř telefonu je něco, co výrobci nemají. Přesně na takový problém měl narazit ASUS, když experimentoval s 10 GB RAM pamětí v telefonu.

ASUS ROG Phone měl mít původně 10 GB RAM paměti?

Dříve tento týden jsme se dočkali představení ASUS ROG telefonu, který je přímou konkurencí herního telefonu Razer. Novinka nabízí perfektní parametry. Původně měl být ale ještě o trošku lepší. Roland Quandt, který je známý úniky telefonů, prozradil, že ASUS experimentoval s uvedením 10 GB RAM pamětí v chytrých telefonech. A to zhruba před deseti měsíci, když se připravovala nová vlajková loď. Časově to vychází právě na ASUS ROG Phone, kde by se to i hodilo, vzhledem k tomu, že má jít o ultimátní smartphone.

Jenže jak víme, telefon 10 GB RAM paměť nemá, jediným důvodem, proč se na tak velkou paměť nedostalo, je údajně to, že modul paměti byl příliš velký a nemohl se vejít do těla telefonu.

Otázkou samozřejmě je, jestli by telefon s takhle velkou RAM pamětí měl smysl a jestli by si Android vůbec poradil s 10 GB. Ono i většina stolních počítačů má v dnešní době maximálně 8 GB RAM, které zcela dostačují pro každodenní použití. Úplně stejné je to i u telefonů. Na začátku roku se spekulovalo, že Vivo v telefonu Xplay7 dodá 10GB RAM. Jenže uběhlo pět měsíců a žádná další informace se o tomto telefonu neobjevila. Na 10 GB si tak ještě pravděpodobně nějaký ten čas počkáme.

Dostačuje vám paměť RAM ve vašem telefonu?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)