Tegra 4 dorazí k výrobcům v polovině července

images (1)

Už se těšíte, až do obchodu naklušete pro první zařízení s čipsetem Tegra 4 od nVidie? Nebo je vám zelené logo této kalifornské společnosti odporné už od pohledu a raději dáte přednost třeba Samsungu? Tak jako tak neexistuje šance, že bychom se prvních vlaštovek s Tegrou 4 dočkali dříve než za půl roku – i když výrobcům nVidia dodá požadované součástky již v červenci, přece jen bude chvilku trvat, než hotová zařízení přistanou na pultech. A to se pravděpodobně týká i často zmiňovaného Project Shield.

nvidia-branded-android-devices

 

Tegra 4 (interně označovaná jako Wayne – všimněte si, že všechny mobilní čipsety od nVidie mají pojmenování po komiksových hrdinech) bude obsahovat stejně jako její současná “trojková” inkarnace čtyři plnohodnotná jádra a jedno jádro slabší – to je pro systém neviditelné a jeho úkolem je snižování spotřeby systému. Podle prohlášení nVidie by měla být nová verze až šestkrát výkonnější oproti současnému čipsetu. A dokonce až dvacetkrát silnější než Tegra 2.

A co vy, milí čtenáři? Už máte svého favorita nebo raději počkáte na první pořádné benchmarky? Osobně se nemůžu dočkat, až mezi nás zavítá pan Tony Stark :)

Zdroj: Droidgamers

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)