Tarify O2 FREE se snaží o revoluci. A jaký tarif máte vy?

SONY DSC

Společnost O2 dnes představila novou řadu tarifů, která má změnit volání v České republice. Neomezené volání, SMS a 1 GB dat za 749 Kč, tak zní upoutávka na nový tarif FREE CZ. Ačkoliv to stále není výhodná nabídka, jako nabízí naši zahraniční sousedé, je to určitě krok správným směrem. Celý internet je dnes ve znamení volání a datování v České republice – podělte se tedy s námi, jak výhodně voláte a datujete vy!

O tarifech O2 FREE

Nová řada FREE složená ze tří tarifů nahradí stávající tarify NEON. Nejlevnější balíček FREE O2 nabídne neomezené volání či SMS do sítě O2, mobilní data však v ceně nejsou. Zákazník zaplatí 249 Kč měsíčně. Volání do ostatních sítí bude stát 3,50 Kč za minutu, SMSka přijde na 1,50 Kč.

Prostřední tarif, FREE O2 Plus, přidává oproti nejlevnějšímu tarifu 150 MB internetových dat a 120 minut do všech ostatních sítí. O2 jej nabízí za cenu 499 Kč měsíčně.

A konečně tarif, o kterém všichni mluví – FREE CZ. Jak již název napovídá, volání a psaní SMS není nikterak omezeno a uživatel tak může psát či volat do všech sítí, jak se mu zamane. Neomezený ovšem není internet – hodnota FUP činí 1 GB. To vše za 749 Kč.

310007_778274_ceny_free

Žádný závazek = 150 Kč navíc

Nové tarify si mohou pořídit i zákazníci O2, kteří již mají běžící smlouvu s tímto operátorem, a přejít tak na nový 24měsíční úvazek. To platí samozřejmě i pro všechny nové zákazníky. Nechcete se s operátorem vázat? Vaše volba. Bude vás to však stát o 150 Kč měsíčně více.

Slevy pro studenty a důchodce

O něco méně zaplatí studenti či důchodci, kteří mají nárok na slevu. Ta činí 50 Kč měsíčně, ceny za tarif tedy klesnou na:

  • 199 Kč – FREE O2
  • 449 Kč – FREE O2 Plus
  • 699 Kč  – FREE CZ

Sleva 100 Kč k internetu na doma

Pokud si pořídíte k tarifům O2 FREE také Internet na doma, nabídne vám český operátor slevu 100 Kč z každého měsíčního plnění.

Navýšení FUP přijde na 150 Kč

Pokud vás u vybraného tarifu tíží nízká hodnota FUP – což je u českých uživatelů běžný jev – můžete si ke svému tarifu za 150 Kč pořídit o stupeň vyšší FUP. Každý tarif lze navýšit až o dvě úrovně. Jaké nabízí O2 možnosti FUP?

  • bez internetu (FREE O2)
  • 150 MB (FREE O2 nebo FREE O2 Plus)
  • 1 GB (FREE O2, FREE O2 Plus, FREE CZ)
  • 3 GB (FREE O2 Plus, FREE CZ)
  • 10 GB (FREE CZ)

Ostatní operátoři zareagují brzy

Máte jiného operátora? Tak nezoufejte, protože už nyní je jasné, že zbylí dva hráči na českém trhu budou muset velmi rychle vyrukovat s novou cenovou politikou. Pokud se vám ale nechce čekat, zkuste svému operátorovi pohrozit odchodem. Uvidíte, zda na něj vyzrajete.

Jaký je váš tarif?

Volání, SMS a datové přenosy jsou virtuálním symbolem dnešního dne. Mluví se o nich takřka všude na internetové síti a nás by zajímalo, jak jsou na tom s voláním naši čtenáři. Výsledná data poté zpracujeme a tento přehled umístíme také na náš web.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (64)