Jak vybrat tapety pro AMOLED displeje a ušetřit baterii telefonu?

tapety pro AMOLED

OLED displeje dnes vídáme především v telefonech značky Samsung, ale jejich varianty používá i spoustu jiných výrobců. Tyto panely jsou specifické hlavně v podání černé barvy, které souvisí i s výslednou spotřebou. Jak tedy vybrat tapety pro AMOLED displej, aby spotřebovával co nejméně energie?

Máte OLED displej? Černá je vaším nejlepším přítelem

Displeje založené na OLED technologii (tedy AMOLEDy, SuperAMOLEDy, P-OLED apod.) spojuje fakt, že jednotlivé pixely samy o sobě produkují světelné záření. Díky tomu lze černou zobrazit skutečně jako černou, protože pixel zkrátka nesvítí. To je velkým rozdílem oproti konkurenčním IPS panelům, u kterých je podsvícení stále aktivní po celé ploše. Spotřeba takového displeje tak není razantně závislá na zobrazeném obrázku, ale spíše na nastaveném jasu displeje. U OLED displejů však záleží, zda je zobrazen velice světlý obrázek, nebo naopak snímek, u kterého je základ černý.

Asi vás tedy nepřekvapí, že i výběrem tapety na domácí či zamykací obrazovku lze ušetřit energii, která se nám vrátí ve vyšší výdrži baterie. Na tyto dvě obrazovky totiž “hledíme” poměrně často, a proto je při vhodné volbě tapety pro AMOLED displej ušetřeno nemalé množství energie. Pojďme si dnes představit 3 aplikace, které nám s výběrem takových tapet mohou pomoci.

3 aplikace k výběru tapety pro AMOLED displej

Vybrat tapetu, která bude u OLED (AMOLED apod.) displejů snižovat spotřebu baterie, není žádná věda – čím více černé barvy obrázek bude mít, tím lépe. Proč ale místo brouzdání na internetu nepoužít aplikace, které nám vhodné kandidáty zobrazí snadno a rychle? Rádi bychom vám představili trojici aplikací, které se na výběr tapety pro OLED displeje specializují. A všechny zdarma.

AMOLED Wallpapers HD

Prvním tipem je aplikace, která je na Google Play krátce. Už její název napovídá, že nám pomůže s výběrem tmavých tapet. Ihned po spuštění aplikace jsou zobrazeny tapety, u kterých je základ černý. Ve vysouvacím menu vlevo lze detailněji definovat kategorie obrázků, což nám pomůže najít vhodnou tapetu podle našeho vkusu.

Přídavek HD na konci názvu aplikace by mohl naznačovat, že se jedná i o fotografie ve 2K rozlišení pro nejvybavenější telefony. Rozlišením je však Full HD, které ale bude většině telefonů stačit. Aplikace je zdarma, ale nevyhneme se občasným reklamám. Přesto ji můžeme použít jednorázově – vybrat vhodné tapety, stáhnout jako soubory a aplikaci odinstalovat.

[appbox googleplay com.mundopepone.mundopepone]

Blacker: Dark Wallpapers

Druhá aplikace sice nenabízí databázi vhodnou pouze pro AMOLED displeje, specializuje se ale obecně na tmavé obrázky. A mezi těmi je spousta, která se právě pro náš účel hodí. Zároveň je možné v levém vysouvacím menu vybrat kategorii AMOLED, která už zobrazí vhodné tapety. Ty se nalézají v různých rozlišeních a výjimkou nejsou ani tapety s rozlišením 3840×2160 px pro moderní smartphony.

[appbox googleplay com.blacker.darkwallpapers]

Darkops : AMOLED Wallpapers

Možná vůbec nejlépe hodnotíme Darkops, která nabízí velmi rozsáhlou databázi obrázků a hlavní zastoupení zde mají právě tapety pro AMOLED displeje. Nechybí ani náhodný výběr tapety, filtrování podle kategorií nebo přehled nejnovějších snímků. Oproti zmíněným dvěma aplikacím zobrazí rozlišení fotografie ještě před jejím stažením, což se může hodit.

[appbox googleplay com.softwarelint.darkops]

Máte oblíbenou tapetu nebo zdroj tapet? Pochlubte se v komentářích

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)