Jiná tapeta na každé ploše? Poradíme, jak na to!

tapety fivewallpapers

Podíváte-li na domovskou obrazovku svého telefonu či tabletu s Androidem, pak patrně budete mít více než jednu plochu s ikonami a widgety. Když přepínáte (nebo se přesouváte) mezi plochami, mění se jejich obsah, ale tapeta na pozadí zůstává stejná, případně se mírně posunuje daným směrem. Android je sice typický svými širokými možnostmi nastavení, nicméně nastavit pro každou plochu jinou tapetu nativně neumí.

Pěkná tapeta může zkrášlit nejen váš domov, ale i prostředí telefonu či tabletu Pěkná tapeta může zkrášlit nejen váš domov, ale i prostředí telefonu či tabletu

Pokud vám tato funkce chybí, je jedním z možných řešení instalace některého z mnoha alternativních launcherů, které nastavení odlišné tapety zvlášť pro každou obrazovku podporují. Jestliže ale launcher jen kvůli tapetám měnit nechcete, neboť jste s ním v mnoha ostatních směrech spokojení, existuje ještě přinejmenším jeden způsob, jak dosáhnout kýženého výsledku. V tomto návodu vám ukážeme, jak snadno nastavit různé obrázky na pozadí každé plochy domovské stránky vašeho Androida ve čtyřech krocích.

1. krok: instalace aplikace FiveWallpapers

Úkolem číslo jedna je instalace aplikace FiveWallpapers do telefonu či tabletu. Program je k dispozici zdarma v Obchodě Play a jedná se o velmi jednoduchý nástroj pro nastavení různých tapet pro každou plochu domovské obrazovky. Jako tapeta může být použit jakýkoli obrázek či fotografie libovolné velikosti. Podobných aplikací je v Obchodě Play více, nicméně tato se nám osvědčila a po celou dobu testování fungovala bez problémů.

Instalační balíček, velký pouhých 651 KB, můžete použít na zařízeních s Androidem 2.1 a vyšším. Aplikace dosud zaznamenala přes 50 000 stažení a má průměrnou známku 4,3.

[appbox googleplay rom.livewallpaper.fivewallpapers]

Více o aplikaci FiveWallpapers

V oficiálním popisku tohoto nástroje autoři garantují, že jejich aplikace nijak neovlivňuje spotřebu baterie. Z nabízených vlastností a funkcí jmenujme:

  • Možnost nastavení jasu, kontrastu, saturace a vyvážení bílé u použitých obrázků.
  • Ořez, přizpůsobení velikosti, poměru stran a otočení.
  • Výběr z několika přechodových efektů.
  • Možnost nastavit jen jeden obrázek pro všechny obrazovky (v takovém případě je nutné zapnout režim kompatibility a nastavit počet ploch na 1).
  • Tapeta lze změnit poklepáním na domovskou obrazovku, nebo zatřesením telefonem (tato funkce může mít vliv na spotřebu, proto je ve výchozím nastavení vypnutá).
  • Tapeta se může měnit automaticky v nastaveném intervalu.
  • 3D efekt, reagující na změnu polohy zařízení (funkce může mít vliv na spotřebu baterie).

Aplikace je k dispozici zdarma, obsahuje však malý reklamní proužek. Pokud byste se ho chtěli zbavit a současně i podpořit jejího autora, můžete si za 20 Kč koupit variantu bez reklamy.

2. krok: kolik ploch máte?

Ze seznamu aplikací spusťte nově nainstalovaný nástroj Five Wallpapers, případně se do téhož můžete dostat přes nastavení živých tapet (nabídka se zpravidla zobrazí po dlouhém stisku volného místa na domovské obrazovce, obvykle v sekci Tapeta), kde vyberte jako tapetu FiveWallpapers.

Následně klepněte na tlačítko Nastavení. Pokud aplikace sama správně nerozpozná počet ploch domovské obrazovky, zvolte položku Number of desktops a vyberte, kolik ploch používáte.

V rámci nastavení můžete také v nabídce Transitions effect vybrat efekt přechodu při přechodu mezi plochami domovské obrazovky. V nabídce níže je dále možné nastavit automatickou změnu, vyvolání změny tapety dvojím poklepáním na domovskou obrazovku (Double tap to change) či zatřesením (Shake to change).

3. krok: vyberte a upravte tapety

Po provedení všech požadovaných nastavení se v aplikaci FiveWallpapers vraťte zpět nahoru. Zde uvidíte náhledy všech ploch a aktuálně vybrané obrázky na jejich pozadí. Po klepnutí na obrázek plochy, kterou chcete upravit, budete moci procházet vaše zařízení a najít soubor, který chcete použít.

Jakmile si vyberete tapety, můžete je po dlouhém tapnutí na náhled obrázku upravovat, otáčet, přizpůsobit a oříznout.

Jakmile budete s provedením spokojeni, vraťte se tlačítkem Zpět na předchozí obrazovku aplikace a zde klepněte na Nastavit tapetu.

Vámi nastavená a sestavená tapeta se aktivuje tímto tlačítkem Vámi nastavená a sestavená tapeta se aktivuje tímto tlačítkem

4. krok: jak vypadá tapeta v praxi?

Když máte vše nastaveno dle svých představ, vraťte se zpět na domovskou obrazovku a zkuste se přepnout mezi plochami. Jestliže vámi používaný launcher (například ten z nadstavby TouchWiz) nepodporuje posouvání, zkuste aktivovat “režim kompatibility,” který najdete v nastavení aplikace jako položku Compatibility mode.

Pokud vše funguje, může každá tapeta zobrazovat například jiného člena rodiny, krajinku, obraz, nebo cokoli, co vás napadne.

Celý postup můžete také vidět na následujícím videu GadgetHacks:

Set Different Wallpapers for Your Android Home Screen Pages [How-To]

Set Different Wallpapers for Your Android Home Screen Pages [How-To]

Inspirováno článkem How to Set Different Wallpapers for Your Home Screen Pages Neila Gonzaleze ze serveru WonderHowTo.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

No Image-02

Android Live Wallpaper ke stažení

Články Petr Mišák Petr Mišák
2 min. uložit na později

Komentáře (5)