Tablet za 50 dolarů? Takový je Eser A10

gigabyte_s700-1

Tablety zaznamenaly v posledních letech skutečně obrovský rozmach a dnešní trh je naplněn mnoha různými modely. K dostání jsou čtyřjádrová monstra, která si hravě poradí s přehráváním videa ve vysokém rozlišení a hraním náročných 3D her. Cena těchto modelů se však pohybuje kolem 15 000 Kč a vyrovnají se tak cenám notebooků střední třídy. Jak to ale vypadá na opačném konci? Společnost Eser se rozhodla vyhovět těm největším šetřílkům a nabídnout tablet, jehož cena těsně převyšuje hranici 50 dolarů.

Je jasné, že od tabletu za tisíc korun nelze čekat zázraky, čemuž odpovídá i výbava. O běh se stará 1,2GHz jednojádrový procesor, displej disponuje 7″ úhlopříčkou s rozlišením 800×480 pixelů a uživatel má pro svá data k dispozici 4 GB interní paměti. Velikost paměti je možné rozšířit pomocí slotu pro SD karty.

Bohužel obsahuje tablet pouze Android 2.3, který se hodí spíše pro mobilní telefony. Ve výbavě nechybí Wi-Fi, HDMI výstup nebo třeba přední kamera pro videohovory. Zájemci o 3G konektivitu pak mohou dokoupit 3G modul připojitelný do USB.

Co si myslíte o takto levných tabletech? Pořídili byste si jej?

zdroj: myandroidchief.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)