Tablet Xiaomi Mi Pad – stačilo málo a byl král (recenze)

top

Čínský výrobce se dotahuje na světovou špičku svými telefony (například povedeným Xiaomi Redmi Note), ale brousí si zuby také na trh tabletů. V dnešním testu se podíváme na zoubek prvnímu tabletu od Xiaomi – přivítejte Xiaomi Mi Pad. Jak obstál v našem redakčním testu?

Obsah recenze – Xiaomi Mi Pad

Obsah balení

Do redakce nám opět dorazila krabička, která se svým designem tak trochu vymyká normálu – je z tvrdého neobarveného kartonu, na kterém je pouze logo Mi. Několik přístrojů od Xiaomi jsme již v redakci měli, takže nás tento styl vůbec nepřekvapil. Krabička je svými rozměry jen o něco větší než pro přístroj Xiaomi Mi 3, což je na tablet možná trochu netradiční. Uvnitř jsme kromě přístroje nalezli také USB kabel, nabíječku, sponku pro otevření šachty pro paměťovou kartu a několik papírových materiálů, z nichž většina byla v čínštině.

Tvrdá krabička bez zdobení – to je styl balení od Xiaomi Tvrdá krabička bez zdobení – to je styl balení od Xiaomi

Vzhled a dílenské zpracování

Testován byl tablet Xiaomi Mi Pad v bílé barvě, ze které je na přední straně vidět pouze tenký rámeček. Největší část zabírá samotný displej, který je obalen poměrně širokými rámečky v horní a spodní části, rámečky po stranách jsou přiměřené. Pod displejem sídli trojice ovládacích tlačítek. Oproti telefonům od Xiaomi jsou tlačítka trochu jiná – nabídku vystřídalo zobrazení spuštěných aplikací. Pokud by vám tlačítko pro vyvolání kontextové nabídky přeci jen chybělo, dá se nastavit v systému na dlouhý stisk některého ze senzorových tlačítek. V horním rámečku se skrývá také čočka předního fotoaparátu, notifikační dioda a senzor osvětlení.

Xiaomi Mi Pad v plné kráse Xiaomi Mi Pad v plné kráse

Zpracování i displej chválíme Zpracování i displej chválíme

Uprostřed horního rámečku se nachází 5MPx fotoaparát Uprostřed horního rámečku se nachází 5MPx fotoaparát

Tři ovládací senzorová tlačítka Tři ovládací senzorová tlačítka

Zadní strana je velmi skromná a za pozornost stojí jen čočka fotoaparátu v levém horním rohu, dvojice mikrofonů a reproduktorů ve spodní části.

Zadní strana je velmi skromná Zadní strana je velmi skromná

8MPx fotoaparát na zadní straně 8MPx fotoaparát na zadní straně

Dvojice reproduktorů Dvojice reproduktorů

Ovládací tlačítka nalezneme na pravém boku, jejich uspořádání je stejné jako v případě telefonů od Xiaomi – nejprve tlačítko napájení a nad ním kolébka hlasitosti. Slot pro Micro SD kartu se nachází na pravém boku.

Ovládací tlačítka dle uspořádání od Xiaomi Ovládací tlačítka dle uspořádání od Xiaomi

Interní paměť tabletu Xiaomi Mi Pad lze rozšířit až o 128 GB díky Micro SD kartě Interní paměť tabletu Xiaomi Mi Pad lze rozšířit až o 128 GB díky Micro SD kartě

Sluchátka lze připojit do standardního 3,5mm jack konektoru na horní straně, kabel Micro USB poté do konektoru na opačném konci zařízení.

Konektor pro sluchátka Konektor pro sluchátka

Micro USB konektor Micro USB konektor

Kvalitní zpracování s menší vadou

Při prvním uchopení tabletu Xiaomi Mi Pad se nám v rukou ocitlo prémiové zařízení, které působilo velmi kvalitním dojmem – mírně vyšší váha a pevná konstrukce nás zkrátka okouzlila. Tento první dojem ovšem poměrně rychle zkazilo nepříjemné vrzání v levé zadní části přístroje – plast nejspíše nedoléhá úplně pevně a při uchopení se sem tam ozvalo nepříjemné lupnutí. Těžko říct, zda je to vlastnost či vada testovaného přístroje. Přikláníme se spíše k druhé variantě.

Celkově ale zpracování hodnotíme kladně – plasty jsou tvrdé, konstrukce je velmi pevná a celkově se nám líbil i design. Možná trochu škoda, že zadní plast je lesklý a bez dalších úprav, které mohly přinést ještě lepší pocit z konstrukce. Tablet se drží na výšku, což je u 7palcových tabletů běžné. Xiaomi Mi Pad lze snadno držet jednou rukou, k ovládání si ovšem musíte přizvat prsty z druhé ruky.

První pohled

Tablet Xiaomi Mi Pad – první pohled

Tablet Xiaomi Mi Pad - první pohled

Hardware a displej

Nejvýkonnější čip na trhu

Výkon je to, v čem Xiaomi Mi Pad exceluje. V čele s nejvýkonnějším čipem na trhu, Tegrou K1 od Nvidie, a 2GB RAM pamětí má výkonu dostatek. Výkon stačí pro bleskový běh systému Android či pro hraní nejnáročnějších 3D her. Testovaný tablet disponuje 16GB vnitřním úložištěm (existuje i 64GB varianta), ze kterých je uživateli přístupných necelých 13,5 GB. Tato paměť je společná pro data i aplikace, navíc ji lze rozšířit o paměťovou kartu Micro SD. Nedostatek místa tedy nehrozí a pro náročnější uživatele je připravena 64GB varianta tabletu Xiaomi Mi Pad. Baterie nabízí obrovskou kapacitu 6 700 mAh, která zajistí nadstandardní výdrž na jedno nabití. To jsme si ověřili v samostatné kapitole.

Interní paměť nabídne přibližně 13,5 GB pro uživatele Interní paměť nabídne přibližně 13,5 GB pro uživatele

Ve standardní výbavě nalezneme také podporu bezdrátových technologií Wi-Fi ve standardu 802.11 a/b/g/n/ac a Bluetooth 4.0. Velkým zklamáním je absence 3G slotu, po kterém dychtí velká spousta uživatelů a u takto výkonného tabletu by jistě 3G našlo své uplatnění. Stejným zklamáním je také absence GPS – tablet nelze použít jako navigace a všeobecně zaměřování polohy bude spíše orientační. Místo si zde nenašla ani bezdotyková technologie NFC, tu ovšem u tabletu člověk využívá ještě méně než u telefonu. Potěší naopak podpora USB OTG, díky které lze připojit k tabletu Flash disk či třeba myš a klávesnici.

Ačkoliv se jedná o tablet, Xiaomi Mi Pad si poradí také s pořizováním fotografií a videí – disponuje 8MPx fotoaparátem vzadu a 5MPx kamerkou vpředu. Nároky na kvalitu fotografií nejsou u tabletů veliké, na výsledek se podíváme v samostatné kapitole.

Xiaomi Mi Pad – specifikace

  • displej: 7,9″ IPS LCD s QXGA rozlišením (2048 x 1536 pixelů)
  • procesor: 4jádrový, Nvidia Tegra K1 s frekvencí 2,2 GHz
  • GPU: ULP GeForce Kepler (192 jader)
  • paměť: 2GB RAM, 16GB interní (cca 13,5 GB pro uživatele) + Micro SD
  • baterie: 6700 mAh
  • fotoaparát: 8MPx zadní, 5MPx přední
  • konektivita: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, USB OTG
  • OS: Android 4.4.4, MIUI v5
  • rozměry: 202 x 135,4 x 8,5 mm
  • hmotnost: 360 gramů

[aps_product_sz image=“https://www.svetandroida.cz/wp-content/plugins/sz-catalog-extend/catalog-default.png“ title=“Katalog Android zařízení“ subtitle=“Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání…“ desc=“Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.“ button=“Zobrazit katalog“]

Displej – brilantní podívaná s QXGA rozlišením

Velkou chloubou tabletu Xiaomi Mi Pad je displej, který má úhlopříčku 7,9″ s trochu netradičním poměrem 4:3, ale hlavně pak velmi jemným QXGA rozlišením (2048 x 1536 pixelů). To znamená luxusní jemnost 324 PPI, která je v případě tabletu rozhodně nadstandardní. IPS displej nás nezklamal ani z pohledu barevného podání, které je velmi dobré, jas je dostatečný a viditelnost na slunci spíše nadprůměrná. Ani v případě pozorovacích úhlů nemůžeme Xiaomi Mi Pad potrestat, jedinou výtku máme pouze k bílé barvě, která se nám zdála trochu nažloutlá. Při běžném provozu si toho ovšem ani nevšimnete. K automatickému řízení jasu jsme neměli žádnou výtku.

Displej je opravdu výborný Displej je opravdu výborný

Barevné podání je dokonce o něco lepší než v případě telefonu Xiaomi Mi 3 Barevné podání je dokonce o něco lepší než v případě telefonu Xiaomi Mi 3

Test výkonu (benchmarky)

Pro orientační změření výkonu jsme využili benchmarků AnTuTu a Quadrant, které patří mezi nejznámější. Výsledné hodnoty jsou pouze teoretické a nemusí vůbec nic vypovídat o výkonu v praxi. I tak Xiaomi Mi Pad dokázal, že patří vůbec k tomu nejvýkonnějšímu, co dnes lze sehnat. Vítězství v AnTuTu a těsné druhé místo v Quadrantu tento výsledek potvrzuje.

AnTuTu potvrdilo, že Xiaomi Mi Pad je jedno z nejvýkonnějších zařízení na trhu AnTuTu potvrdilo, že Xiaomi Mi Pad je jedno z nejvýkonnějších zařízení na trhu

Výsledek v Quadrantu je skvělý - Xiaomi Mi Pad našel jen jednoho přemožitele Výsledek v Quadrantu je skvělý – Xiaomi Mi Pad našel jen jednoho přemožitele

Herní výkon

Extrémně výkonný čipset Nvidia Tegra K1 přímo svádí k přetvoření tabletu Xiaomi Mi Pad na herní konzoli. Vyzkoušeli jsme tedy sérii náročných 3D her, které nám prozradí, jak lze tento výkon využít v praxi. Je samozřejmostí, že s nenáročnými 2D tituly si Xiaomi Mi Pad poradí bez problémů.

Modern Combat 4: Zero Hour

Oblíbený akční titul si na Tegru K1 rozhodně nepřišel a hraní bylo velice plynulé.

xiaomi-mi-pad-test-her-modern-combat-4

N. O. V. A. 3

Ani druhá FPS střílečka nečinila tabletu Xiaomi Mi Pad problémy a my si užili skvělou herní atmosféru a výbornou grafiku.

xiaomi-mi-pad-test-her-nova-3

Real Racing 3

Jediná hra, se kterou jsme nebyli 100% spokojeni. Hraní sice bylo úplně plynulé, grafické detaily však rozhodně nebyly nejlepší – okousané hrany předmětů a ani obraz v zrcátku se nezobrazil. Vypadá to na špatnou optimalizaci tohoto titulu, protože výkonu má Tegra K1 dost.

xiaomi-mi-pad-test-her-real-racing-3

NFS: Most Wanted

Série Need for Speed získala zvučné jméno především z počítačů, i v mobilních telefonech se ovšem neztrácí. Oblíbený díl Most Wanted jsme si na tabletu Xiaomi Mi Pad užili – žádné problémy nás nepotkaly.

xiaomi-mi-pad-test-her-nfs-most-wanted

Závěr – herní specialista

O plynulé hraní se postaral velmi výkonný čip Nvidia Tegra K1, se kterým jsme si mohli užít všechny testované tituly. Menší výtku máme pouze ke hře Real Racing 3, která sice běžela bez jakéhokoliv zpomalení či škubání, nenabízela ovšem nejvyšší herní detaily.

Tablet se v průběhu hraní zahříval v levé části, což bylo po čase trochu nepříjemné. Nemůžeme ale říci, že by nám to znemožňovalo hraní s tabletem.

Konektivita

Wi-Fi a Bluetooth

K Wi-Fi síti nemáme naprosto žádné výhrady. Spojení fungovalo velmi dobře a s pádem spojení jsme se nesetkali. V případě modrého zubu už to ovšem nebylo zdaleka 100%. Posílání souborů přes Bluetooth sice nečinilo tabletu Xiaomi Mi Pad žádné problémy, spárovat chytré hodinky Sony SmartWatch 2 se nám ovšem z neznámých důvodů nepodařilo.

USB OTG

Již jsme si zvykli, že k počítači lze připojit libovolné USB zařízení (Flash disk, externí disk, myš, klávesnice…), ale jak je to v případě telefonů a tabletů? Díky funkci USB OTG to možné je. Stačí pouze speciální USB OTG kablík a podpora této funkce, která u tabletu Xiaomi Mi Pad nechybí. USB OTG jsme vyzkoušeli a vše běželo v pořádku.

Připojení k počítači

Po připojení k počítači se telefon nahlásí jako MTP zařízení, což by již dnes nemělo moderním systémům činit problémy. Přesto se mohou najít aplikace, které mobil zkrátka neuvidí. Během přenosu souborů do zařízení jsme na žádný problém nenarazili.

Baterie a výdrž

Hned z kraje testování jsme počítali s tím, že s obrovskou 6700mAh baterií na tom bude Xiaomi Mi Pad s výdrží velmi dobře. A vlastně jsme se vůbec nemýlili. S tabletem není při normálním používání problém vydržet několik dní, což samozřejmě závisí na mnoha faktorech. V oblasti mobilních přístrojů se ale jedná rozhodně o nadprůměrnou výdrž.

Přistoupili jsme také k testům, které simulují nejčastější činnosti na tabletu. Jako první jsme vyzkoušeli prohlížení internetu, které využívá na tabletu většina uživatelů. Nastavili jsme poloviční jas displeje, připojili tablet na Wi-Fi síť a nechali náš web dokola načítat po 15 sekundách. Výsledek je skvělý – více než 7 hodin.

Xiaomi Mi Pad - vydrz-prohliženi internetu

Tablet se rozhodně hodí ke hraní her – vyzkoušeli jsme tedy tradičně titul Modern Combat 4, nastavili poloviční jas a zvuk přenesli do sluchátek. Je vidět, že Tegra K1 je velmi výkonná a žravá, výsledek je ovšem opět velmi dobrý – něco málo přes 5 hodin.

xiaomi-mi-pad-vydrz-modern-combat-4i

Skvělý displej se hodí také k přehrávání filmů – vyzkoušeli jsme tedy Full HD film, opět nastavili poloviční jas a nechali tablet přehrávat. Výsledek patří k těm nejlepším, co jsme kdy naměřili – přes 13 hodin.

Xiaomi Mi Pad - přehrávání videa

Rovněž doba nabíjení nás potěšila – tablet se úplně nabije přibližně za 3,5 hodiny, což je na tak obrovskou baterii velmi dobrý výsledek. Použili jsme ovšem 2A nabíječku místo dodávané 1A.

xiaomi-mi-pad-doba-nabijeni

Nadprůměrná výdrž

Xiaomi Mi Pad potvrdil naše odhady dlouhé výdrže. Kapacita baterie 6700 mAh zkrátka nabídne nadprůměrnou výdrž i mezi tablety – 13hodinové přehrávání videa na jedno nabití mluví samo za sebe. Tablet ovšem nezklamal ani při běžném používání, prohlížení internetu či hraní her.

Uživatelské prostředí

Prostředí Androidu 4.4.4 MIUI – nový kabátek pro tablety

Po spuštění tabletu Xiaomi Mi Pad zjišťujeme, že zde něco nesedí – prostředí se na první pohled více než Androidu podobá spíše iOS od Applu. Může za to MIUI a výchozí Launcher. Nemusíte se ovšem bát – pod kapotou je stále Android a dokonce ve verzi 4.4.4. Je však od píky předělán a uživatelské prostředí vypadá jinak než v případě čistého Androidu. V našem přístroji nechyběl ovšem Google Play, a tak si můžeme užívat všechny aplikace z Obchodu Play, na což jsme zvyklí z ostatních telefonů.

Zbytek prostředí je intuitivní a propracovaný, i když nám spousta věcí z MIUI v telefonech chyběla. Nenašli jsme například volitelný Root, správu oprávnění aplikací či třeba změnu témat, kterou je MIUI v telefonech proslulá. Naopak možnost upravovat barvu LED diody či funkce tlačítek nás potěšila. Dobře vyřešena je i notifikační lišta, která může mít podobu dvou záložek s oddělenými notifikacemi a ovladači či jen jednu plochu s notifikacemi a posouvacími tlačítky v dolní části.

Stabilita a rychlost prostředí

Rychlost prostředí je jako vždy v podání Xiaomi skvělá. Tablet hbitě reagoval na naše pokyny a je vidět, že kombinace MIUI a velmi silného hardwaru tvoří velmi rychlou kombinaci. Ačkoliv telefony od Xiaomi v případě stability chválíme, zde už tak milosrdní nebudeme. Spíše naopak. Několikrát se nám v průběhu testování stalo, že tablet na některý pokyn nereagoval (například přístup do nastavení, pořízení snímku obrazovky, vysunutí klávesnice apod.), navíc se až nezvykle často zjevovala zpráva o pádu systémových aplikací. V tabletu Xiaomi Mi Pad byla předinstalovaná česká MIUI, která je sice výborná, ale jedná se o vývojářskou verzi, která dostává aktualizaci každý pátek. Právě z důvodu vývojářské verze ovšem nemusí být prostředí 100% stabilní a mohou se objevovat chyby. Jsme přesvědčeni, že s přibývajícím počtem aktualizací se tato situace rapidně zlepší podobně jako u jiných přístrojů od Xiaomi, kde bylo prostředí se systémem Jelly Bean již hodně vyladěné. Vývojářské verze KitKatu dělají stále občas neplechu.

V Číně je MIUI patrně nejpoužívanější firmware vůbec V Číně je MIUI patrně nejpoužívanější firmware vůbec

Prostředí systému Android 4.4.4 MIUI

Zvukový výstup a reproduktor

Po připojení sluchátek je zvuk na poměry mobilních zařízení výborný a rozhodně nás nezklamal. Více ohodnotit zvukový výstup  bohužel nedokážeme – chybí nám technické prostředky a také vyvinutější sluch. Jsme si ovšem jisti, že pro běžný poslech hudby se Xiaomi Mi Pad hodí skvěle. No a „audiofil“ sáhne po něčem kvalitnějším, než je zvukový výstup z tabletu.

Dvojice reproduktorů hraje hlasitě, ale kvalitou nijak neoslní. Dá se sice možná říci, že hrají trochu nadprůměrně, k poslechu hudby to ale rozhodně není.

Fotoaparát a natáčení videa

Fotoaparát v tabletu nepovažujeme vůbec za nutnou věc, na druhou stranu se na zaznamenání některých momentů může hodit. Xiaomi Mi Pad je vybaven dvojicí fotoaparátů – ten zadní nabídne dokonce 8 MPx a možnost natáčet Full HD video. Byli jsme velmi mile překvapeni, jak kvalitní fotografie a video dokáže Xiaomi Mi Pad pořídit. Od tabletu kvalitní fotografie vůbec neočekáváme, možná proto nás testovaný přístroj tak oslnil. Není to samozřejmě ve srovnání s nejlepšími fotoaparáty v telefonech žádná hitparáda, ale za dobrých světelných podmínek lze i s tímto tabletem vykouzlit slušné fotografie. Bohužel chybí detailnější nastavení při focení, což trochu komplikuje focení v horších podmínkách. I přesto velké plus pro Xiaomi Mi Pad.

Fotografie a video v originálním rozlišení naleznete zde.

Aplikace fotoaparátu

Xiaomi Mi Pad - prostredi fotoaparatu

Fotografie

Xiaomi Mi Pad - fotografie (8) Xiaomi Mi Pad - fotografie (7)

Xiaomi Mi Pad - fotografie (6) Xiaomi Mi Pad - fotografie (5)

Xiaomi Mi Pad - fotografie (4) Xiaomi Mi Pad - fotografie (3)

Xiaomi Mi Pad - fotografie (2) Xiaomi Mi Pad - fotografie (1)

Video

Kdy, kde a za kolik?

Oficiální distribuce modelu Xiaomi Mi Pad bohužel v našich končinách chybí, přesto není vůbec žádný problém v českých obchodech tento kousek pořídit. Nabízí jej dokonce některé velké obchody. Cena už ovšem tolik nepotěší – za 16GB model zaplatíme v České republice přibližně 8 500 Kč, za 64 GB pak utratíme cca 10 000 Kč. Cena v čínských obchodech je přibližně o 2 000 Kč nižší, musíme však počítat s doplácením DPH. Cena na českém trhu je možná nasazena zbytečně vysoko, a pokud k tomu přičteme absenci 3G (4G) modulu a GPS, spousta uživatelů se poohlédne po jiném přístroji.

Podle serveru Heureka nabízí Xiaomi Mi Pad hned několik českých obchodů.

Resumé

První tablet od Xiaomi jsme přijali s velkým očekáváním. Zatím se nestalo, že by čínský výrobce představil špatný produkt, a byli jsme zvědavi, jak si poradil se vstupem do nového segmentu tabletů. Na konci testu můžeme s klidným tvrzením potvrdit, že se opět jedná o výborný produkt, tentokrát jsme ale nalezli hned několik podstatných neduhů, které dobrý pocit z tabletu Xiaomi Mi Pad kazí.

Začněme popořadě. Velkou chloubou tabletu od Xiaomi je 7,9″ displej, který nabídne velmi dobré podání barev, čitelnost na slunci a hlavně pak skvělé rozlišení 2048 x 1536 pixelů. Díky tomu byla opravdu radost s přístrojem pracovat. Výkonu má Xiaomi Mi Pad rovněž na rozdávání – čip Nvidia Tegra K1 a 2GB RAM paměť tvoří kombinaci, která na trhu zatím nenašla přemožitele. Xiaomi Mi Pad potvrdil naše očekávání ve výdrži na jedno nabití – díky obrovské 6700mAh baterii vydrží tablet při životě bez problémů několik dní, nezklame ani při hraní her či přehrávání videa. Nedostatek místa pro vaše data rovněž nehrozí – komu nestačí 16GB varianta, může sáhnout po 64GB. K dispozici je navíc slot pro Micro SD kartu, kterou lze interní úložiště hravě doplnit.

Mezi užitečnou výbavou nechybí ani podpora USB OTG pro připojení dalších periferií či 8MPx fotoaparát, který na poměry tabletů fotí velmi pěkně. Nemůže se sice rovnat s kvalitními fotoaparáty mobilních telefonů, ale to od tabletu ani nikdo neočekává. V tomto ohledu patří tabletu Xiaomi Mi Pad rozhodně plus.

Kapitolou sama pro sebe je systém, který je na jednu stranu velmi rychlý, hezký a propracovaný díky nadstavbě MIUI, na stranu druhou jsme ovšem narazili na několik problémů. Díky skvělému hardwaru a dobré optimalizaci je systém bleskový – reakce přístroje jsou vynikající a málokteré zařízení se tak rychlou odezvou může pochlubit. V průběhu recenze se nám ovšem nejednou stalo, že některá ze systémových aplikací byla ukončena, rovněž tablet v některých chvílích odmítal provést základní úkony (snímek obrazovky, přístup do nastavení, vysunout klávesnici, propojit se s hodinkami Sony SmartWatch 2 apod.). Je tedy vidět, že výborná optimalizace z pohledu rychlosti nezaručí dobrou stabilitu prostředí. Jsme přesvědčeni, že tento fakt je dán především vývojářskou verzí systému MIUI, která podobné chyby často obsahuje. Jelikož je Mi Pad poměrně nové zařízení, situace by se měla zlepšovat. To ale v době recenze nemůžeme zaručit.

Výsledný ortel? Xiaomi Mi Pad je skvělé zařízení, které ovšem tvrdě sráží na kolena absence GPS a 3G (4G) modulu, o něco vyšší cena a drobné mezery má zatím i systém MIUI. Trochu nám chyběl také samostatný HDMI konektor pro připojení k televizi, který již dnes některá konkurence nabízí. Kdo dychtí po tabletu s velmi kvalitním displejem, skvělým výkonem a velmi dobrou výdrží, je Xiaomi Mi Pad ideálním kandidátem. Pokud ovšem potřebujete používat tablet pracovně i na cestách, vybízejí se jiní vhodnější kandidáti.

Klady

+ Extrémní výkon díky čtyřjádrovému procesoru Nvidia Tegra K1 a 2GB RAM paměti
+ Kvalitní zpracování
+ Android ve verzi 4.4.4
+ Nadprůměrná výdrž na jedno nabití
+ USB OTG
+ Na poměry tabletů slušný fotoaparát
+ Slot pro Micro SD kartu

Zápory

+ Systém by si zasloužil lepší optimalizaci v ohledu stability
+ Chybí GPS
+ Chybí 3G slot
+ Chybí HDMI
+ O něco vyšší cena na českém trhu

Za zapůjčení tabletu děkujeme společnosti Xiaomimobile.cz.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (54)