Tablet od Amazonu se jmenuje Kindle Fire a stojí 199 dolarů

Tablet Amazon Kindle Fire

Očekávané se stalo skutečností a tablet od společnosti Amazon byl před chvílí v New Yorku na tiskové konferenci slavnostně představen. Jedná se o 7palcový tablet s IPS displejem krytým tvrzeným sklem Gorilla Glass a dvoujádrovým procesorem. Operačním systémem je zřejmě Android OS verze 2.3 Gingerbread (tedy nikoliv tabletový 3.x Honeycomb), který v sobě integruje služby Amazonu (Appstore pro nákup aplikací, Kindle Books pro nákup a čtení knížek, Instant Video pro přístup k filmům a TV seriálům, Cloud úložiště a další). Hmotnost tabletu je cca 414 gramů.

Tablet Amazon Kindle Fire


Tablet postrádá kameru, mikrofon, nebo 3G (k dispozici je standardní Wi-Fi), nedostatky ale vynahrazuje cenou. Původně se předpokládala cenovka 250 dolarů, realita je ale ještě příznivější, prodejní cena je baťovských 199 dolarů (cca 3600 Kč).

Kupující také získá 30denní předplatné Amazon Prime (které běžně stojí 79 $ na rok). To obsahuje benefity typu dopravy nákupů z Amazon.com zdarma, nebo přístup do videotéky Amazon Instant Video (v současnosti přes 11 tisíc filmů a seriálů). Tablet bude k dostání od 15. listopadu, předobjednávat je možno už dnes.

TV reklama na Kindle Fire

http://youtu.be/jUtmOApIslE

Amazon představil také další produkty, které už s Androidem přímo nesouvisí. Nová čtečka Kindle Touch nabídne dotykové ovládání (pomocí IR senzorů, systému analogického s poslední verzí čteček Nook a Kobo) a zbaví se tak hardwarové klávesnice. Nová generace Kindlu tak bude menší a lehčí, s cenou 99 $ (1800 Kč) za Wi-Fi verzi a 149 $ (2700 Kč) za verzi 3G. S dostupností už to bude horší, předobjednat si můžeme už dnes, dodávky ale budou až od 21. listopadu. Představen byl ale také lowendový Kindle (bez dotykového ovládání) za 79 $ (1430 Kč), který má být k dostání ihned.

Nový Kindle Touch a Kindle


Zdroj: live blog Engadget a Gizmodo z tiskové konference Amazon.com v New Yorku

Roman Nepšinský
O Autorovi - Roman Nepšinský

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

paypal

Podrobný návod, jak zprovoznit PayPal

Návody - test Jan Olejník Jan Olejník
5 min. uložit na později
No Image-02

Noste své knihy v kapse

Recenze Michal Mátl Michal Mátl
10 min. uložit na později

Komentáře (9)