Tablet Nvidia Shield již neobdrží aktualizaci na Android Oreo

tablet nvidia shield android oreo

Tablet Nvidia Shield ani Shield K1 neobdrží aktualizaci na Android Oreo. Potvrdil to zaměstnanec NVIDIA na Twitteru. I tak se ale tablety této společnosti můžou pochlubit třemi velkými aktualizacemi na novou verzi Androidu. To se u jiných výrobců moc často nevidí.

Tablet Nvidia Shield zůstane na Nougatu

Manual Guzman ze společnosti NVIDIA potvrdil, že nová aktualizace pro SHIELD tablety se chystá, ale bude založen na Androidu 7 Nougat. Vyjít by tato aktualizace měla již brzy. Detaily, co by měla obsahovat, zatím nejsou jasné. Očekávat se dá ale například bezpečnostní aktualizace.

 

Tablety od NVIDIA se poprvé na trh dostaly v roce 2014, verze K1 pak vyšla o rok později. V posledních měsících jde ale vidět to, že se společnost už spíše zaměřuje na Shield TV, přeci jen tablety už nemají nejnovější specifikace a o nějakém novém modelu se vůbec nemluví.

Vypadá to tedy, že Shield tablety končí svou éru. A to je rozhodně škoda, protože se jednalo o kvalitní tablety, které nebyly ani příliš drahé. V dnešní době, kdy trh s Android tablety stagnuje, by měly určitě úspěch.

[aps_product_sz id=”372466″]

Chtěli byste, aby NVIDIA vytvořila nový SHIELD tablet, nebo už vás tablety vůbec nezajímají?

Zdroj: droid-life.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (3)