Windows si lépe rozumí s Androidem: Nově můžete posílat SMS z PC

system windows 10 integrace android

Je to již více než rok, kdy poprvé systém Windows 10 umožnil integraci s Androidem. Dlouhou dobu ale byla hodně omezená, což se konečně mění. S příchodem nové verze Insider buildu. Majitelé Windows 10 build 17755 si můžou po PC a telefonu posílat SMS a stahovat rychle fotografie.

Systém Windows 10 Mobile je u ledu, Microsoft se začal soustředit na Android

S tím, jak šel vývoj mobilního systému od Microsoftu k ledu, se společnost začala více a více zaměřovat na iOS i Android. U systému od Google to můžeme vidět v aktualizacích aplikací. Mnohé z nich patří k tomu nejlepšímu, co můžeme na Androidu najít. Skvělým příkladem je Microsoft Launcher. Není to ale jen o aplikacích, hodně se v budoucnosti spoléhá na integraci Androidu a iOS do operačního systému Windows.

Již minulý rok jsme poprvé mohli vidět jednoduchou integraci, kdy si uživatelé můžou posílat odkazy mezi mobilem a PC. Nyní se konečně dostává na užitečnější integraci. Majitelům poslední verze Insider buildu 17755 se zpřístupnila dlouho očekávaná funkce “Tvůj telefon”.  Když novou položku otevřete, požádá vás, abyste si na Android telefonu nainstalovali aplikaci Microsoft Apps, která slouží mimo jiné k propojení s Windows.

Jakmile je vše propojeno, můžete si přímo v PC zobrazovat a posílat SMS. Nové zprávy se vám budou zobrazovat i v notifikačním centru Windows. Druhou funkcí, která je momentálně dostupná, je možnost rychlého stáhnutí fotografií z mobilu do PC. Nejedná se o zcela nové a unikátní funkce, například join nebo Pushbullet, jsou služby, které tohle umí již nějakou dobu, nicméně je dobré vidět, že Microsoft na mobilní trh nezanevřel.

[appbox googleplay com.microsoft.appmanager]

Těšíte se na větší integraci Androidu do Windows, nebo nemáte v plánu tuto funkci používat?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Jak importovat kontakty z Gmailu do MS Outlook?

Synchronizujte Outlook se svým Androidem

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později

Komentáře (0)