Systém Samsung Tizen je poprvé populárnější než Android Wear

samsung tizen

V roce 2015 se Samsung rozhodl, že opustí vody Android Wear a ve svých chytrých hodinkách bude používat systém Samsung Tizen. Přechod se jim evidentně vyplatil, protože už je tento systém populárnější než Android Wear.

Samsung Tizen vylepšuje své postavení na trhu

Nová zpráva s výsledky zastoupení jednotlivých systémů u chytrých hodinek přinesla překvapení. V prvním kvartále roku 2017 se Android Wear propadl na třetí místo, co se týče zastoupení na trhu. O jedno procento více má Samsung Tizen, který najdeme v hodinkách Samsung Gear. První místo neohroženě ovládá Apple s 57%.

system chytre hodinky

Jeden z důvodů je ten, že nová verze Android Wear 2.0 vyšla teprve před několika týdny a výrobci hardwaru nechtěli vydávat na trh hodinky se starší verzí. Na druhou polovinu roku se chystá několik zajímavých chytrých hodinek s Android Wear. Díky tomu se očekává, že Android Wear se vrátí zpátky na druhé místo.

Dáváte přednost chytrým hodinkám s Android Wear, nebo s Tizenem?

Zdroj: phandroid.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)